Domain uzantılı MSN/HOTMAİL Hesabı Açmak

Domain uzantınızla üyelerinize nasıl mail açabilirsiniz?
Sizlere bilgi vermek amacıyla maddeler halinde açıklayalım.
1. İlk yapmanız gereken Windows Live Custom Domains adresine girmeniz. https://domains.live.com/ adresinde karşınıza çıkan sayfadaki “Sıgn Up” butonuna tıklıyorsunuz.
2. Açılan sayfada ki “Enter Domain” adlı bölüme site isminizi yazıyorsunuz.
Örneğin : dumanhost gibi…
Site isminizi yazdıktan sonra “contiune” butonuna tıklıyorsunuz.
3. “Select a Domain Adminstrator” bölümünden “Sign In” butonuna tıklıyorsunuz.
4. Açılan bölümdeki boşluğa hotmail hesabı açar gibi hotmail adresini ve şifresini girip “Sign In” butonuna tıklıyorsunuz.
5. Bilgilerin onayı için “Contiune” butonuna tıklıyorsunuz. Girilen mail adresi sitenin admin mail adresi olacaktır. Mail ayarlarının hepsini bu mail adresiyle giriş yaparak değiştirebilirsiniz.
6. Açılan sayfada DNS ayarları verilecektir. Bu ayarı diğer bölümde ki MX server numarasında kullanacağız.
7. Sitenizde hangi paneli kullanıyorsanız (c panel gibi) giriş yapıyorsunuz. Sizlere cpanel için örnek verirsek www.siteadı.com/cpanel adresinden ya da www.siteadı.com:2044/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Cpanel versiyonlarında farklılık olabilir fakat işlev aynıdır.
8. Açılan sayfada “Modify Mail Exchanger (MX Entry)” butonuna tıklıyorsunuz.
9. Domain adının karşısına daha önce elde ettiğimiz MX server numarasını yazıp “Change an MX Entry” butonuna tıklıyorsunuz.
10. MX Server numarasını da yazdığımıza göre “Update Now” butonuna tıklayabiliriz. Yaptığımız sistem sitenizle uyum sağladığında aktif hale geçecektir.
11. Sistem aktif hale geldikten sonra “Open Membership” butonuna tıklıyorsunuz. Burada açılan bölümde size kod verilecektir. Burada ki kodu alıyorsunuz. Artık müşterileriniz bu linke tıklayarak isminiz@siteadı.com şeklinde mail adresi alabilecekler.
12. Sisteminizde ki mail adreslerini “Member Accounts” butonuna tıklayarak görebilir ve kontrol edebilirsiniz.
Böylece müşterilerinize microsoft destekli 25 MB boyutunda isminiz@siteadı.com şeklinde mail adresleri verebileceksiniz.
174 Okunma 11 Ağu 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!