Bazı HTC One kullanıcılarının canını çok sıkan sorun, 4.3 güncellemesiyle çözülecekti. Ama…

Bazı One kullanıcıları tarafından şikayet konusu yapılan ve HTC tarafından da kabul edilen, “mor renksorunu” olarak bilinen kamera sıkıntısı halen sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni güncellemeyle birlikte bu sorunun ortadan kalkmasını beklediklerini söyleyen HTC yetkilileri, anlaşılan Android 4.3 sürümüyle de bu sözlerinin altında kalmışlar.
HTC One akıllı telefon kullanıcılarının çok küçük bir bölümünü kapsayan “mor renk sorunu” kamera fonksiyonun düzgün çalışmamasına neden oluyor. Özellikle düşük ışık koşullarında çekilen fotoğraflarda ortaya çıkan bu sorun hakkında Android 4.3 güncellemesi ile kurtuluş müjdesi veren HTC yetkilileri, çözümün gelmemesiyle bir kez daha şikayet oklarının hedefi olmuş durumdalar. Bazı kullanıcılar yetkililerin yazılımsal olarak gördüğü sorunun kaynağının donanımsal olduğunu bile iddia ediyorlar.
HTC tarafında halen sorunun kaynağının yazılım tabanlı olduğu düşünülüyor. HTC One bu yıl şubat ayında piyasaya Android 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle çıkmış ve ardından 4.2 ile 4.3 güncellemelerini almıştı. Şimdi de sırada birkaç ay sonra gelecek olan Android 4.4 KitKat bulunuyor. Şimdilik bu sorunu yaşayan kullanıcıların umudu gelecek güncelleme. Eğer bu sorun yazılımsal ise, sonraki güncellemedemutlaka düzelmesi gerekiyor.
Resimlerle: Türkiye‘de bulamayacağınız 25 cep!
 
194 Okunma 24 Ara 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!