AndroidGoogle geçtiğimiz günlerde Mountain View ofislerindeki çalışanlarına Android 4.4.3′ü serbest bırakarak yazılım güncellemesi için test sürecini başlatmıştı. Amerika’nın önde gelen mobil operatörlerinden Sprint resmi site üzerinden yayınladığı açıklamayla KTU84F yapı numarasına sahip Android 4.4.3 güncellemesinin 14 Nisan itibariyle Nexus 5 kullanıcıları için başlattığını belirtti.

İlk aşamada Sprint tarafından satışa sunulan Nexus 5′lere aktarılan güncellemenin dağıtımı OTA (şebeke) üzerinden sağlanıyor. Nexus 5′te kamera yazılıma bağlı olarak ortaya çıkan düzensiz pil tüketimi, Wi-Fi veBluetooth bağlantılarıyla ilgili hataların düzeltilmesi, güvenlik iyileştirmeleri gibi irili ufaklı birçok gelişmenin yer aldığı yazılım paketi sayesinde Nexus 5 daha kararlı bir yazılıma sahip oluyor.
Çoğunlukla hata düzeltmelerinin içerisinde yer aldığı ve arayüzde herhangi bir değişim ön görmeyen Android 4.4.3 güncellemesi önümüzdeki günlerde dünya genelinde tüm Nexus 5 kullanıcıları için yayınlanacak. Nexus 5 sonrası güncelleme dağıtım sürecine Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10 ve Google Play Edition modeller dahil edilecek.
200 Okunma 15 Nis 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!