Android

Android 4.4 ve Android 5.0 yüklü Galaxy Note 4 görüntülü karşılaştıması

Samsung, Galaxy S5, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’ün ardından biraz gecikmeli de olsa Galaxy Note 4 için Android 5.0 güncellemesini başlattı. Halihazırda Avrupa’da birçok ülkede başlatılan güncelleme Galaxy Note 4’ün arayüzünü ciddi manada değiştirmiyor. Hatta diğer Samsung telefonlarla kıyasladığımızda en az değişimin Galaxy Note 4’te yaşandığını söyleyebiliriz.
Materyal Tasarım ile daha uyumlu hale gelen Galaxy Note 4’te güncelleme sonrası performans artışı yaşandı. Bunun yanı sıra pil verimliliği, Android’in yeni sanal çalışma motoru ART ve yeni bildirim stili güncelleme kapsamına dahil edildi.
Galaxy Note 4’te sunulan yeniliklerden söz ettikten sonra dilerseniz güncelleme sonrası telefonda yaşanan arayüz değişimine göz atalım. Alt bölümde ve sonraki sayfalarda Android 4.4 ve Android 5.0 yüklü Galaxy Note 4’ün görüntülü karşılaştırmasına bakabilirsiniz.
Not: Soldaki görüntüler Android 5.0, sağdaki görüntüler Android 4.4 yüklü Galaxy Note 4’e ait.

Kilit Ekranı ve Bildirim Ekranı

Android 5.0’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri de bildirimlerin kilit ekranda görüntülenebilmesi oldu. Yine Android’in yeni sürümü yeniden dizayn edilen bir bildirim ekranı getirdi. Samsung, Android 5.0 sonrası bildirim ekranını tasarım anlamında korumayı sürdürdü. Bunun yerine daha açık bir renk tonu kullanmayı tercih etti. Uygulama kısayolları, dizilimler ve düzenleme bölümü aynı kalıyor.
1423893334_1.jpg
1423893341_2.jpg
191 Okunma 16 Şub 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!