Android

Android İçin Cortana Sızdırıldı! İndirin

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone’un sesli asistanı Cortana, yakında Android’e ve iOS’e gelmesi bekleniyor. Cortana’nın Android sürümü ise apk formatında sızdırıldı!

Mayıs ayında Microsoft’un sesli asistanı Cortana‘nın Windows Phone dışına çıkarak rakip işletim sistemleri Android ve iOS‘e de geleceği açıklanmıştı. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazanan Cortana’nın ülkemizdeki kullanıcılar için en büyük dezavantajı olarak ise Türkçe dil desteğinin olmaması gösteriliyor.

 :: Cortana Android’e Ne Zaman Gelecek?

Temmuz ayı içerisinde beta sürümünün yayınlanacağını açıklayanMicrosoft, final ve iOS sürümlerinin ne zaman çıkacağına dair bir açıklama ise yapmamıştı.
15-07/17/cortana-android.jpg

Cortana Android’de!

Microsoft yayınlamadan önce sızdırılan Cortana’nın Android sürümü, tahmin edileceği üzere Windows Phone da olduğu gibi çalışmıyor. İşletim sistemi ile tam entegre edilemeyen Cortana, doğal olarak Google Now gibi çalışamayacak.
15-07/17/cortana-android-2.jpg
Cortana ile yapabilecekleriniz arasında alarm kurmak, birisini aramak gibi işlevler yer alırken Cortana, aynı zamanda hatırlatıcı oluşturmanıza da olanak sağlıyor. Hava durumu ve spor sonuçlarını da öğrenebileceğinizCortana’yı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
257 Okunma 18 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!