Android

anomaly-2
Yaratıcı ve farklı bir oyun diyebileceğimiz Anomaly 2 de en az ilki kadar başarılı. İlkine yeni pek çok özellik getirilirken aynı zamanda bir de çoklu oyuncu modu eklenmiş. Böylece arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz.
Bu oyunu bilim kurgu yapan özelliği ise gelecekte geçiyor ve uzaylı işgalini konu ediniyor olması diyebilirim. Yüksek kalite grafikleri, akıcı oyun yapısı ve değişik konusu ile başarılı bir oyun olduğunu söylemeliyim.
Anomaly 2 Android
Anomaly 2 AndroidAndroid için Strateji Oyunu
EPOCH 2
Bir diğer bilim kurgu oyunu olan Epoch 2 de yine birincisinin devamı niteliğinde bir oyun diyebilirim. Gelecekte geçen bir hikayenin konu alındığı oyunda başrolde Epoch adlı bir robot bulunuyor.
epoch-2
Oyunun konusuna göre  bir önceki oyununda EPOCH Prenses Amelia’ya ulaşmak için bütün krallığı dolaşmıştı. Yeni oyunda da yine bu maceraya devam ediyoruz ve EPOCH’un pensese ulaşıp ulaşamayacağını öğreniyoruz.
Unreal Engine 3 grafik motorundan aldığı güçle gerçekten yüksek kalite grafiklere sahip olan oyunun mekan ve karakterleri detaylı bir şekilde tasarlanmış. Dokunmatık kontrolleri ise gayet başarılı.
EPOCH.2 Android
EPOCH.2 AndroidAndroid için TPS Aksiyon Oyunu
Galaxy on Fire 2
Bir diğer oyunumuz olan Galaxy on Fire 2 yine ilkine devam niteliğinde yapılmış bir uzay oyunu. Heyecanın hiç bitmediği bir aksiyon oyunu da diyebileceğimiz Galaxy on Fire 2 de amacınız dünyayı kötülerden kurtarmak.
galaxy-on-fire-2
Oyunun gayet etkileyici grafiklere sahip olduğunu söylemeliyim. Bununla birlikte açık bir dünyada oynadığınız oyunda keşfedilmesi gereken 30’dan fazla yıldız sistemi bulunuyor. Böylece maceralara çıkabiliyorsunuz.
Bununla birlikte oyunda 100 farklı gezegen ve 50 farklı özelleştirilebilir uzay gemisi de bulunmakta. Ayrıca oyunun HD grafiklerine yine etkileyici sesler de eşlik ediyor.
Galaxy on Fire 2 HD Android
Galaxy on Fire 2 HD AndroidAndroid için Uzay ve Macera Oyunu
Hopeless: The Dark Cave
Farklı bir bilim kurgu oyunu olan Hopeless: The Dark Cave de amacınız sevimli baloncukları tehlikeli canavarlardan korumak. Bunun için canavarlara dokunarak ateş etmeniz ve onları yok etmeniz gerekiyor.
hopeless
Fakat bu esnada dikkatli olmanız gerekiyor çünkü arada sırada size katılmak üzere yeni baloncuklarçıkıyor ve onları vurmamanız gerekiyor. Eğer vurursanız kontrol ettiğiniz yağ baloncuğuda kendi kendini öldürerek intihar ediyor.
Ayrıca oyun içerisinde bazı geliştirme ve güçlendirme özellikleri bulunuyor. Bu geliştirmeler sayesinde  bu tehlikeli canavarları daha rahat bir şekilde öldürebiliyorsunuz.
Hopeless: The Dark Cave Android
Hopeless: The Dark Cave AndroidAndroid için Ücretsiz Aksiyon Oyunu
iDatank
Bir diğer enteresan oyun olan iDatank‘ı bir nevi beceri oyunu olarak nitelendirebiliriz. Oyunu bilim kurgu oyunu yapan öğelerden en önemlisi ise enerji ışınları, plazma silahları gibi özelliklerin bulunması diyebilirim.
idatank
Oyun hem arcade hem de bilim kurgu tarzıyla dikkat çekiyor diyebilirim. Amacınız ise robotsu kahramanı yönlendirip uzaylılarla savaşmak. Bunun için sağa sola ilerleyerek düşmanlara ateş ediyor ve bir yandan da kendinizi koruyorsunuz.
Bununla birlikte oyunda 25’den fazla bölüm, 20’den fazla uzaylı tipi, 50’den fazla modifikasyon, 5 yükseltilebilir silah bulunuyor.
iDatank Android
iDatank AndroidAndroid İçin Beceri Oyunu
Imperium Galactica 2
Bir diğer bilim kurgu temalı oyunumuz olan Imperium Galactica 2 strateji tarzında bir oyun. Aslında doksanlarda popüler bir oyun olan Imperium Galactica artık mobil cihazlarımıza da geldi diyebiliriz.
imperium-galactica-2
Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olarak tasvir edebileceğiniz oyun aynı zamanda bir imparatorluk kurma oyunu. Mobil versiyonunda retro hava korunmaya çalışmış fakat bununla birlikte günümüze uygun kaliteli grafiklerle çalışılmış.
Oyunda geniş bir evrendesiniz ve amacınız de kendi imparatorluğunuzu kurarak düşmanlarınızı yok etmek. Oyunda 3 farklı hikaye modu, galaksiyi keşfe çıkma imkanı, diğer türleri kolonileştirme imkanı gibi şeyler de bulunuyor.
Imperium Galactica 2 Android
Imperium Galactica 2 AndroidAndroid İçin Strateji Oyunu
LightBike 2
LightBike 2, bilim kurgu tadında bir yarış oyunu. Tron adlı filmden esinlenilmiş olan oyunda gelecekte geçen enteresan bir mekanda diğer motorlara karşı yarışıyorsunuz. Fakat bir açıdan da eskiden oynadığımız yılan oyununa benziyor diyebilirim.
lightbike-2
Oyunda ışıklarla dolu bir platformda diğer motorlara karşı yarışıyorsunuz. Fakat hem kendi hem de diğer motorların kullandığı rotaya çarpmamanız gerekiyor. Eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebilirim.
Oyunda konsepte uygun olarak neon renkler ve canlı ışıklar kullanılmış. Bununla birlikte kolay kontrollere sahip olması da oyunun her yaştan oyuncuya hitap etmesini sağlıyor.
LightBike 2 Android
LightBike 2 AndroidAndroid İçin Yarış Oyunu
Machinarium
Machinarium point and click tarzında geliştirilmiş enteresan ve çok eğlenceli bir oyun. Bilim kurgu kategorisinde yapılmış en iyi oyunlardan birisi olduğunu söyleyebilirim ki zaten bunu aldığı ödüllerle kanıtlamış durumda.
machinarium
Önce bilgisayarlar için çıkan sonra da mobil cihazlarımıza gelen Machinarium inanılmaz sevimlikarakterleri, etkileyici hikayesi, farklı grafikleri ve hepsinden öte eğlenceli oyun yapısı ile dikkat çekiyor.
Bilim kurgu olmasının yanında steampunk diyebileceğimiz tarzda geliştirilmiş olan oyunda sevimli bir robota kız arkadaşını bulmasında ve kurtarmasında yardımcı oluyorsunuz. Bulmacalar zaman zaman gerçekten zorlayıcı olabiliyor.
Machinarium Android
Machinarium AndroidAndroid İçin Steam Punk Bulmaca Oyunu
Out There
Geçtiğimiz senenin en başarılı oyunlarından birisi olan Out There Google Playstore ‘da da en iyiler listesine girmiş durumda. Bulmaca ve macera tarzında bir oyun olan Out There en iyi bilim kurgu oyunlarından birisi diyebilirim.
out-there
Oyunda uzayda hayatta kalabilmek için bir gezegenden diğerine yolculuk yapacağınız oyunda yeni yaşam formları keşfedecek, onlar üzerinde çalışmalar yapacak ve bu şekilde  onların dilini öğreneceksiniz.
Farklı oynanış yapısı ile dikkat çeken oyunda 300’den fazla özenle geliştirilmiş macera, destansı bir hikaye, üç farklı son, 8 uzay gemisi, 15 farklı materyal ve 20 farklı uzaylı teknolojisi de sizleri bekliyor.
Out There Android
Out There AndroidAndroid için Bilimkurgu ve Macera Oyunu
Strikefleet Omega
Bir diğer bilim kurgu oyunu olan Strikefleet Omega da ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz arcade türde bir beceri oyunu. Stratejik bir tarafı da olan oyunda hızlı refleksler ve çabuk düşünme önem kazanıyor.
strikefleet-omega
Oyunun konusuna göre uzaydan gelen düşmanlar dünyayı yoketmiştir ve siz de Strikefleet Omega adı verilmiş olan ve insanlığın son umudu haline gelen savunma güçlerini kontrol ediyorsunuz.
Amacınız ise sürekli yeni gezegenler keşfederek yaşanabilecek bir dünya bulmaya çalışmak. Fakat bu esnada da sürekli olarak size saldıran düşmanlarla başa çıkmanız gerekiyor. Etkileyici grafikleri ile de dikkat çeken bu oyunu denemelisiniz.
258 Okunma 16 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!