Android

Android Sistem Arayüzü Durdu” Hatası

Dünya genelinden eredeyse en fazla kullanılan mobil işletim sistemlerinden bir tanesi olan Android gün geçtikçe barındırmış olduğu cihaz sayısını ikiye katlayarak başarılı bir şekilde ilerleyişe geçiyor. Oldukça farklı kullanıcıları hitap eden Android cihazların bu yaygın kullanım oranları beraberinde doğal olarak çok problemlerin ortaya çıkması nedeniyle kullanıcılar bu durumdan şikayetçi. Android tabanlı cihazlarda karşılaşılan hatalardan en gmeiş çapta olanı “Android Sistem Arayüzü Durdu” hatası olarak kullanıcıların karşılarına çıkıyor. Hatanın oluşması beraberinde cihazın kullanımı aksıyor ya da performans konusunda yavaşlık gösteriyor. Bu hata ile karşılaşan kullanıcılar varsa sizlere durumun nasıl çözüleceği hakkında açıklama yapacağım.
Temel olarak sadece bir yazılımsal problem olan Android Sistem Arayüzü dile getirdiğimiz yöntemler ile birlikte kısa süre içerisinde hatanının çözümü yapılabiliyor. Kimi zaman ise donanımsal alanlarda karşımıza çıkan bu hata yüzünden oldukça ciddi sorunlar doğrurabiliyor. Vermiş olduğpumuz tavsiyeler doğrultusunda hiç bir şekiled düzeltme söz konusu olmadıysa cihazı kısa süre içerisinde teknik servise götürmenizde fayda var.
Android Sistem Arayüzü Durdu hatasını yok edebilmek için ilk olarak cihazınızdan Ayarlar bölümüne erişim sağlayın. Daha sonrasında Uygulamalar başlığını seçin.
Karşınıza çıkacak olan Uygulamalar pencerisi açıldığında parmağınızı ekran üzerinde sol tarafa doğru sürükleyerek Tümü sekmesine geçiş yapabilirsiniz.
Tümü sekmesi içerisinde listelenen Sistem Arayüzü adlı uygulamayı listeden bularak üzerine dokunarak görüntüleyin.
Seçenekler açıldıktan sonra “Önbelleği Temizle” tuşuna dokunun. Daha sonrasında bu işlemler sizlerin problemlerini çözecektir.
269 Okunma 16 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!