Android Telefon konuşmalarını kaydetmek

Uyarı: Başlamadan önce hatırlatmak isteriz ki bu uygulamayı kullanırken ülkenizdeki yasalar ve kişilerin özel hayatlarına özen gösterin. Özellikle yasalar böyle durumlarda bilgilendirme yapmanız gerektiğini belirtebiliyor. Bu yüzden bankalardan vb. yerlerden arandığımız zamanlarda bilgilendiriliyoruz. 
Benzer şekilde kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut olsa da bunların arasında kullanımı en kolayı ve faydalı Arama Kaydedici. Pro versiyonunaysa para vermenize gerek yok.
  • Uygulamayı yükleyip başlattığınızda doğrudan ayarlar bölümüne girin.
androidpit record calls 2
  • Burada Aramaları kaydet (Record Calls) seçeneğini işaretleyerek konuşmaları kaydedilebilmeye açın.
  • Ardından medya ayarları üzerinden dosya tipini WAV yapın.
  • Audio source seçeneğinde de mic kutusunu işaretleyin.
  • Uygulamayı kapatın.
androidpit record calls 3
 ©
  • Herhangi bir arkadaşınızı arayın. Karşı taraf cevap verdiğinde ekranda kırmızı bir kayıt işareti belirecek. Yukarıdaki görev çubuğunu indirirseniz de konuşmanızın kaydedildiğini görebilirsiniz.
androidpit record calls 4
Görüşmeyi bitirdiğiniz zaman az önce yaptığınız kayıtla ilgili bilgilendirileceksiniz. Bu bilgilendirmeye tıklayın ve kaydı paylaşabileceğiniz, dinleyebileceğiniz ya da silebileceğiniz ekranı açın. Kaydın uzunluğu ve ne kadar yer tuttuğu gibi bilgileri de görebileceksiniz.
Eğer kaydettiğiniz sesleri duymakta güçlük çekerseniz Audio Source altındaki diğer seçenekleri de deneyin ve hangisinin cihazınızda en iyi sonucu verdiğine siz karar verin.Ayrıca seçenekler üzerinden kayıtlarınızı bulut depolama hesabınıza yükleme ya da SD kart üzerine alma, uygulamanın dilini değiştirme gibi özellikleri bulabilirsiniz.
Icon

Arama KaydediciYÜKLE

Eğer Google Voice kullanıyorsanız arama sırasında 4’e basarak kayıtları Gmail hesabınıza atabilirsiniz. Sadece yaptığınız çağrıları değil aynı zamanda gelen çağrıları da kaydedebilirsiniz. Bu uygulama dışında Record My Call ve InCall Recorder gibi benzer uygulamalara da göz atabilirsiniz.
Daha önce benzer bir uygulama kullandınız mı? Sizin önerebileceğiniz benzer uygulamalar var mı?
182 Okunma 20 Tem 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!