Android Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Son zamanlarda satışları ciddi boyutta artan Android İşletim sistemi yüklü telefonlar için bazı programları tanıtmak istedim. Anlatım sonunda da indirme linkini görebilirsiniz.


Adobe Flash Player 10.2;

Bilgisayar aleminden de bildiğiniz gibi Flash Player formattan sonra kurulması gereken ilk programlardandır. Android işletim sistemi yüklü ve Flash Player desteği olmayan telefonlar için bu programı yükleyip youtube veya benzeri sitelerde rahatça dolaşabilir, faydalanabilirsiniz.

Advanced Task Manager;

Bilgisayarınızdaki “Görev Yönetici” olarak düşünün. Birçok programı açıp kapatmadan başlat çubuğuna minimize ediyorsunuz, işte androidli telefonlarınızda da açıp kapatmadan direkt menüye geçtiğinizde o program çalışmaya, telefonunuzu yavaşlatmaya, bataryanızı daha çok harcamaya devam ediyor. İşte bu program da tek tuş ile bütün gereksiz programları kapatıyor. Faydalarını birkaç satır öncesinde görebilirsiniz.

Android Pazarı;

İlk göz ağrım. Android Market Türkiye’ye geç geldiği için program indirebilmek için burayı kullandım. Marketiniz yoksa, hoşunuza gidecektir.

Android System Info;

Bataryanızın yüzde kaçı dolu/boş, telefonunuz RAM’i, İşlemciyi ne kadar kullanıyor, SDKartınızın ne kadarı dolu/boş, son güncellemeniz gibi bilgileri edinmenizi sağlayan bir program.

AndroZip;

*.zip dosyalarını da açabilen gelişmiş bir dosya yöneticisi. Aslında gelişmişliği sadece *.zip dosyalarını açmasından geliyor.

appSaver;

Burada yazdığım tüm programların kurulum dosyalarını işte bu program sayesinde yedekledim ve sizlerle paylaşıyorum. Kısa ve net oldu demi. Ne güzel..

ASTRO;

Kullandığım başka bir dosya yöneticisi. Bunu tavsiye ederim.


Barcode Scanner;

Barkodları okuyabilen bir program. Bunun amacı bir programı tanıttıktan sonra verdiğiniz indirme linkini telefonun browserına uzun uza yazmak yerine, barkoda çevirdiğiniz linki okutup direkt açtırmaktır. Tüm bu tanıtımların sonunda aşağıya bir barkod ekleyeceğim.


Camera3D;

Farklı açılardan çektiğiniz fotoğrafları birleştirip, 3 boyutlu bir görünüm kazandırıyor.


ColorNote;

Ben bunu çok sevdim. Unutkan biri olmama rağmen, yoğunluktan dolayı sırasını kaybeden işler oluyor. İşte bunun sayesinde tüm notlarımı telefonumun ana menüsünde görebiliyorum. Siz de seveceksiniz.


PhoneSecurity;

Bu küçük ama çok etkili program için ayrı bir konu açmıştım. Programı yazan kişi CW’den 2_Hd’dir. İlgili konu.
Compass;

Bir pusula programı, ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi.

Destory my phone;

Ekrana dokunduğunuz zaman sanki kırılıyormuş gibi bir efekt veriyor. Önemi olmasa da paylaşmak istedim.eBuddy;

eBuddy’i bilmeyen yoktur. MSN Messenger’ın kurulu olmadığı yerlerde candır! İşte bu da android içinyazılan eBuddy.


Flashlight;

Programı açıp butona tıkladığınız zaman kameranızın flaşı açılıyor. Elektrik gitmelerinde iyi oluyor,kullanışlı.

Google Goggles;

Tarihi bir yerin fotoğrafını çekip google’da aratabilirsiniz. O da size oranın neresi olduğunu söylesin. Bence mükemmel bir program.


Google Translate;

Androidli cep telefonlarına uyarlanmış Google Translate. Sesli olarak söylediğiniz sözcükleri de algılayıp çeviri yapabiliyor. Bunun için internete bağlı olmanız gerekiyor.


gStrings;

Gitar veya Keman çalıyor musunuz? Alın size akort programı.


Mackolik Canli Sonuclar;

Adında da belli açıklama, ekran görüntülerinde de.


NetCounter;

Kota programı. Wi-Fi özelliğini kullanıpta nete giriyorsanız bilemem de, SİM Karttan giriyorsanız işinize çok yarayacaktır. Hele ki belli bir miktar kotalı internet paketi almışsanız.


Photaf;

Ben bunu da çok sevdim. 360 derece Panaromik fotoğraflar yapabileceğiniz bir program.


Photobucket;

www.photobucket.com adresini biliyorsunuzdur belki. Kullanıpta tavsiye ettiğim bir fotoğraf/video upload sitesi. Bu program sayesinde çektiğiniz fotoğrafları Photobucket hesabınızda sizin belirlediğiniz klasöre upload ediyor.


Quran Turkish Lite (KUR’AN-I KERİM);

Adı ve ekran görüntüsü açıklamaya gerek bırakmıyor.

Ringdroid;

Artık telefonunuz ile müziklerinizi kesebilirsiniz. Keseceğiniz alanı işaretleyip kaydet dedikten sonra ayrı bir dosya olarak kaydediyor. Kullanışlı ve güzel bir program.

SlideME;

Marketsiz arkadaşlar için gelişmiş bir Uygulamaindirme yazılımı. Eğer Marketiniz yoksa kesinlikle telefonunuzda olması gerekiyor.


Son Depremler;

Türkiye’de olan depremleri anlık olarak şiddetiyle birlikte bizlere sunan ve merkez üssünü harita da gösteren bir program.

Speed Test;

www.speedtest.net adresini hemen herkes kullanmıştır. Bu da telefon için olanı. İnternet Download/Upload hızınızı ölçen bir yazılım.

Steamy Window;

Buğulanmış ekranınıza şekiller çizin, sonra telefonunuzun avizesine üfürün, sonra tekrar çizin…

TeamViewer;

Bilgisayarınızdan bir başka bilgisayarı kontrol etmekiçin kullanılıyor. ( izinli olarak) Artık telefonunuzla herhangi bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Çokkullanışlı ancak internetiniz yavaşsa kullanmamanızı öneririm. Çünkü verim alamazsınız.


TubeMate;

Youtube’da bir videoyu izlediniz, beğendiniz ve indirmek istiyorsunuz, işte bu program sayesinde çok kolay.

233 Okunma 22 Ara 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!