Android tefelefonuzdaki görüntüyü televizyona aktararak daha büyük ekranda bu telefonunuzdaki görüntüleri izleyebilirsiniz. Bu işlem kablolu vce kablosuz olarak iki farklı şekilde yapılabiliyor.
Kablolu ile televizyona görüntü aktarmak için Android telefonunuzun soket kısmına uygun HDMI kabloyu kullanabilirsiniz.
Görüntü aktarımı için  GoldMaster‘ın bir HDMI  kablosu mevcut. Ancak GoldMaster’in bu kablosunun soket kısmı Note veGalaxySII‘ye uymuyor
Samsung cihazlar içinHML HDMIkablosunu temin etmeniz gerekli.  Samsung kablosunun özelliği üzerinde şarj çıkışıda mevcut. Uzun süreli kullanımlarda cihazınızı şarj etmenize imkan sağlıyor. Bu kablonun bir püf noktasıda şarj cihazınızı bağlamazsanız görüntü aktarımı yapılmıyor.
Kablosuz bağlantı için  Android telefonunuz ve televizyonunuz DLNA destekliyorsa kablosuz olarak görüntü aktarımını yapabilirsiniz.  Kablosuz görüntü aktarımı kablolu aktarıma göre daha sınırlı bir içeriğe sahiptir. Kablosuz bağlantıda telefonunuz içinde kayıtlı olan medya dosyalarını ( video, fotoğraf ve müzikleri ) aktarabilirsiniz. Kablolu bağlantının buradaki en büyük farkı telefonunuzun ekran görüntüsünü olduğu gibi televizyona aktarmanızdır.  Kablosuz bağlantı için bulunduğunuz ortamda bir kablosuz ağ olmalı, telefonunuz ve televizyonunuz bu koblosuz ağa bağlı bulunması  gerekli.   Samsung cihazlar içinAllshareuygulamasını kullanarak  kolayca aktarım yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece Android cihazınızdaki Allshare uygulaması  açmak ve aktarmak istediğiniz içeriği seçmek. Diğer cihazlarda ise aynı şekilde uyumlu bir uygulama varsa onu kullanabilir veya medya dosyasını açıp paylaşım kısmından televizyona uyumlu programı kullanarak aktarımı yapabilirsiniz.


196 Okunma 14 Şub 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!