Android

Android Telefonlarda Ciddi Güvenlik Açığı Bulundu!

Android telefonların güvenlik riski en yüksek işletim sistemleri arasında olduğu iddiaları son zamanlarda iyice yayılmış durumda. Güvenlik konusunda şüphesiz Windows Phone ve iOS’tan daha riskli olan Android ekosistemi konusunda son yayılan iddia ise tüyler ürpertici.
İddiaya göre, Android cihazlara gönderilen bir MMS mesajı cihazın hackerlar tarafından ele geçirilmesine olanak sağlıyor. Üstelik siz bu mesajı açsanız da, açmasanız da hacker, cihazın yönetimini ele geçirerek bilgilerinize ulaşabiliyor. Android telefonlar için ROM geliştiren bir grubun bulduğu açık kısa süre içerisinde Google tarafından kapatıldı, fakat eski cihazlar için risk hala devam ediyor. Bu da yaklaşık 1 milyar cihazın risk altında olduğuna işaret ediyor.
Dünyanın en fazla kullanılan işletim sisteminin böyle bir açıkla anılması hoş bir şey değil, şüphesiz Google bu açığı zamanında kapatmış durumda. Fakat bundan sonra güncelleme alamayacak cihazlar için tehlikenin devam etmesi  konusunda Google’ın nasıl bir adım atacağı merak konusu.
252 Okunma 29 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!