Günümüz teknoloji çağı olduğu için neredeyse dünyanın ve ülkenin büyük çoğunluğu akıllı telefon sahibi olmuştur ve olmaya da devam ediyor. Akıllı telefonların trend olduğu son yıllarda tabiki getirileri dışında bir çok götürüsü de oluyor bu cihazların hayatımızdan maddi ve manevi anlamda. Önce manevi anlamdaki sorunlara değinmek gerekirse bilinçsiz kullanıcıların uyku halinde ellerinden düşürmediği telefonları sosyal medya, oyun ve birçok özelliği kullanıcıları kendine hapsetmeye yetiyor diyebiliriz. Çünkü kullanıcılar bu cihazlara adapte olduklarında dış dünya ile bağlantısı kesiliyor ve sanal bir dünyada hissediyorlar kendilerini bu yüzden bilinçsiz bir teknoloji kullanıcısı olmamakta fayda var. Bu telefonların maddi açıdan sorunlarına değinmek gerekirse yine bilinçsiz kullanıcıların araştırma ve eksik bilgi ile yaptığı alışveriş sonucu mağdur olduğunu söyleyebiliriz.
akıllı cep telefonları

Telefonun Spot, Kaçak ve Sahte Garantili Çıkması

Akıllı telefon kullanıcılarının sürekli başına gelmiş ve gelmeye devam eden bir sorun bu. Sorunun kaynağına indiğimizde yine kullanıcının bilinçsiz ve umarsızca alışveriş çılgınlığı ve teknoloji hastalığı diyebiliriz. Çünkü böyle sorunlar marka haline gelmiş teknoloji sitelerinde veya kuruluşlarında insanların başına gelmemektedir. İnternet üzerinden bilinçsizce alışveriş yapan teknoloji tutkunları henüz ssl sertifikasına sahip olmayan, resmiyette görünmeyen bir internet sitesi daha doğrusu dolandırıcı site üzerinden alışveriş yapıyor ve telefonun geldiğinde sahte olduğunu, spot veya garantisinin geçerli olmadığını anlıyor ve daha sonra siteyi araştırıyor sitenin dolandırıcı olduğunu öğreniyor sonunda mağdur duruma düşüyor. Fakat bu araştırmayı önce yapıp alışveriş yapması gereken siteleri ve kuruluşları öğrenip alışveriş yaptığı takdirde böyle bir şey başına gelmeyeceğini kestirmek zor olmasa gerek günümüz çağında.

Genel Teknik Sorunlar

  • Telefona yüklenen çok fazla özellik ve telefon ekranının çok fazla woltaj harcaması sonucu telefon şarjının yeteri kadar dayanmaması ve zamanla bataryanın ölmesi.
  • Özellikle Samsung Galaxy serisinde ortaya çıkan telefonla konuştuktan sonra veya uygulamalarda gezinirken telefonun aniden donması ve birkaç dakika çalışmaması.
  • Telefona yüklenen özellik ile kullanıcının telefondan ayrılmasından ve sonra telefonla buluşmasını bildiren titreşim ayarındaki bozulma sonucu telefonun sürekli olarak titremesi.
  • Ram’in telefona yeterli gelmemesi sonucu telefonda fazla ısınma sorunu.
Yukarıdaki sorunlar genelde tüm akıllı telefon kullanıcılarının başına dert olmuş durumda ve genel sorunlar olduğu için çözümleri zor olmakta bu yüzden telefon alırken önce alışveriş sitelerindeki telefon sahiplerinin yorumlarına ve tavsiyelerine bakarak internet ve çevreniz üzerinde detaylı bir araştırma yaparak akıllı telefon alınız.
192 Okunma 27 Ara 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!