Msn, Skype veya Google+ gibi platformlar kullanıcılarına görüntülü sohbet yapabilme imkanı sağlıyorlar. Ancak görünütlü görüşme yapabilmek içinde kullanıcının bilgisayarına bağlı birwebcam’e sahip olması gerekli.  Eğerwebcam’e sahip değilseniz bu özelliği kullanamıyorsunuz. Amawebcam’e sahip değilde bir Android’li telefona sahipseniz doğru bir tercih yapmışsınız çünkü Android telefonunuzuwebcamolarak kullanabilirsiniz.
Android telefonunuzdawebcamözelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken Android Market’ten bu özelliği destekleyen bir uygulama indirmek. Ben DroidCam WirelessWebcamuygulamasından bahsedeceğim.DroidCam WirelessWebcamuygulamasının Android Market’te Free ve Pro olmak üzere iki farklı versiyonu mevcut. Ben free versiyonu kullanıyorum ancak Pro versiyonu içerik bakımından biraz daha geliştirilmiş ve kullanım olarakta süre sınırlandırması yok.
Android telefonuwebcamolarak kullanmak için;
1- Önce Droidcam uygulamasını telefonunumuza indiriyoruz.
Denemek isteyenler için Pro versiyonu:http://www.MegaShare.com/3904820
2- Droidcam’i telefona kurduktan sonra bilgisayara bağlantı yapmamızı sağlayacak olan uygulamayıhttp://www.dev47apps.com/adresinden indirip kuruyoruz.
3- Bilgisayara ve telefona uygulamaları kurduktan sonra her ikisini çalıştırıyoruz. Telefonda Droidcam uygulamasını açınca karşımıza çıkan İp ve port numaralarını Pc uygulamasına giriyoruz.
4- Pc uygulamasında İp ve port numaralarını girdikten sonra Bağlantı tipini ”Connect to Phone ( Wifi/Lan)” olarak seçip “Connet ” tuşuna basıyoruz. ( USB ilede bağlantı kurabilirsiniz ancak bağlantı yapabilmek için bilgisayarınızda ADB kurmuş olmanız gerekli )
5- Bu adımları yaptıktan sonra  Android Telefonunuzuwebcamolarak kullanmak için son yapmanız gereken videolu görüşme yapacağınız platformun kısmında kamera tipini “Droidcam” olarak seçmek. Artık Android telefonunuzuwebcamolarak kullanabilirsiniz.273 Okunma 14 Şub 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!