Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)  nedir?
İnternet kullanıcılarının yüzde 84’ü internete ilk adım olarak arama motorlarını kullanıyor. Bu da gösteriyor ki potansiyel müşterilere en kolay ulaşma yeri arama motorları.
Günümüzde web trafiğinin büyük bir kısmının arama motorları tarafından yönlendirildiğini düşünürsek Search’den (Arama Motoru Pazarlaması) yoksun bir medya planı potansiyel kitlenin büyük bir kısmına ulaşamama riskiyle karşı karşıyadır. Arama motorları da belirli kullanıcı sayılarını kendilerine çektikten sonra boş durmadı ve kendi reklam sistemlerini oluşturdu. Bunların en çok bilineni ve doğal olarak en çok kullanılanı ise
Arama Motoru Optimizasyonu
Marka bilinirliğinizi artırmak için site yapmak kadar onu tanıtmak da önemli… Bunun için de arama motorlarında en tepede ya da en azından ilk üç sayfa içinde listelenmek kritik önem taşıyor. “Arama Motoru Optimizasyonu” (SEO) çok basit bir ihtiyacı ve onun çözümünü anlatıyor. SEO, bir web sitesinin arama motorları tarafından doğru ölçüde anlaşılıp daha iyi sıradaki sonuçlarda gösterilebilmesi için yapılan çalışmalara verilen addır.
Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 98’i arama motoru olarak Google’ı kullanıyor. Bu da  SEO  çalışması sırasında Google’a uyum sağlamanın gerekliliğini açıkça ortaya koyuyor.
Sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirdiğinizde yani arama motoru optimizasyonunu tamamladığınızda öncelikle sıfır maliyetle sitenize kullanıcı çekebiliyorsunuz. Böylece daha çok tanınır ve daha kolay ulaşılır olursunuz. Aynı zamanda rakiplerin önüne geçilerek önemli avantaj elde edilirsiniz.
188 Okunma 25 Haz 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!