Android Android
bilgisayarinizdaki interneti usb kablosu araciligi ile cep telefonunuzda kullanmak

Bu makalemizde bilgisayarınızdaki interneti usb kablosu aracılığı ile nasıl cep telefonunuz ile paylaşacağınızı ve kullanacağınızı anlatacağım. Wi-Fi varken bu yöntem insanlar tarafından pek tercih edilmeyecektir ancak yine de bilgi bilgidir mutlaka bu bilginin de kullanılabileceği yer ve zaman olur diye düşünerek bu anlatımı hazırlamayı uygun gördüm.
Bu işlemi gerçekleştirebilmek için cep telefonunuzun Rootlu olması ve USB sürücülerinin güncel bir şekilde bilgisayarınıza yüklenmiş olması gerekir. Bu bağlantıyı gerçekleştirmek için Reverse Tethering isiminde Android telefonlar için yazılmış olan aracı kullanacağız. Reverse Tethering’i aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Reverse Tethering 2.30 : https://www.mediafire.com/?a126oudbm24eay0

İşlem Detayları :
– Reverse Tethering’i yukarıdaki linkten indirerek rardan çıkarınız.
– Cep telefonunuzdan “Ayalarlar -> Geliştirici Seçenekleri” bölümünden “USB Hata Ayıklama” yı aktif ediniz ve USB kablonuz ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
– Reverse Tethering klasörüne girerek oradaki “AndroidTool” exesine tıklayarak uygulamayı çalıştırınız.
– AndroidTool üzerinde “Select a device” alanının sağındaki “Refresh” butonuna tıklayın ve cep telefonunuzun ekranına bakın. Sizden USB ile bağlantı yapılması için izin isteyecek izin verin. Ardından tekrar program üzerinden refreshe tıklayın “select a device” kısmında cep telefonunuza ait bir ID belirmesi lazım.
– Cep telefonunuza ait id belirdikten sonra “Connect” butonuna tıklayın ve aşağıdaki loglardan durumu takip ederek bağlantının gerçekleştiğini kontrol edin.
– Bağlantı sağlanınca programın en altında “Connected” yazısını görürsünüz, bu yazıyı gördüğünüz zaman başarıyla bağlantı sağlanmış demektir ve artık cep telefonunuzdan internete girebilirsiniz.

Videolu Anlatım :

Benzer Konular:

158 Okunma 30 Ağu 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!