CoD Efsanesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor: Call of Duty Advanced Warfare!
Sledgehammer Games’in geliştirdiği ve Activision‘ın yayınladığı yeni CoD oyunu Call of Duty Advanced Warfare oyanışı açısından serinin diğer oyunlarına göre oldukça farklılık gösteriyor!
Call of Duty Advanced Warfare PC’in konusu 2054 yılında geçiyor. CoD oyunlarınısırasıyla oynayanlar, teröristlerin 5 kıtada nükleer saldırı gerçekleştirdiklerini bilirler. Reaktörler havaya uçunca yoğun radyasyon yüzünden Dünya kaos batağına saplanıyor veyeni dünya düzeni belirleniyor. Askeri şirketlerinin yönettiği bir toplum düzeni devletler tarafından kabul görüyor. Bu şirketlerin de en başında Atlas Corporation adındaki bir askeri oluşum geliyor. Atlas Corporation geliştirdiği ileri düzey silahlarla, zırhlarla ve hareket kabiliyetini en üst düzeye çıkaran Exoskeleton adındaki mekanik iskelet sistemive de iyi eğitimli askerler ile teröristlere meydana okuyor.
Oscarlı efsanevi oyuncu Kevin Spacey Call of Duty Advanced Warfare’de kötü karakteri canlandırmaktadır. Mükemmel ve bağlayıcı bir senaryoya sahip olan Call of Duty Advanced Warfare oyanışı açısından EA Games oyunu TitanFall‘u andırsa da, gerek grafikleri gerekse de senaryosu açısından, TitanFall’dan tam 1 sene önce geliştirilmeye başlandığından ötürü bu benzerlik düşüncesi aslında yalnızca spekülasyondur diyebilirsiz. Sıkı bir FPS deneyimi yaşamak isteyenler için 4 Kasım’da çıkacak olan Call of Duty Advanced Warfare buradan indirebilirsiniz.
177 Okunma 09 Eyl 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!