Addafix isimli avusturalya kökenli bir teknoloji firmasının geliştirdiği bir yazılım olan CIA (Caller Identification APP) tam olarak nasıl çalışıyor ve ne işe yarıyor? İlk olarak CIA Amerikan istihbarat teşkilatı olan CIA Central Intelligence Agency ile bir alakası yok. Bu app kısaca telefon hafızanızda kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğu bilgisini veriyor. Kulağa çok kullanışlı ve çok işe yarıyan bir app olduğunu söylemek lazım ama burda bazı güvenlik sorunları olduğu gerçeğini unutmamak lazım. Ayrıca bu app tabiiki %100 her numaraya ait arayan bilgisi vermiyor.
CIA ayrıca anlık telefon bilgisi gösterimi dışında kendi veri tabanı içinde telefon numarası yazarak arama yapma şansını size sunuyor. Ayrıca program ücretsiz.
Uygulama yüklenirken kullanıcıdan aldığı izinler ile telefondaki rehber veri tabanını kendi hafızasına yüklüyor ve bu şekilde programın kendi veritabanı oluşmuş oluyor, Bu veritabanını “Numara paylaşım klubu” adını vermişler. Burada isterseniz telefon rehberinizi ortak veritabanın içine eklemek isterseniz bunu yapabilirsiniz yalnızca uygulamayı kurarken sorulan soruları dikkatlice okumanız gerekiyor.
cia
Akıllı telefon kullananlar WhatsApp, ,Viber, Tango, MessageMe, Facebook Messengeruygulamaları telefonunda yüklü olan kullanmak için verdiğiniz izinlerden daha az bir izin istemiyor bu uygulama, gizlilginize çok özen gösteriyorsanız yüklerken şıkları dikkatli seçmeniz gerekiyor.
196 Okunma 25 Ara 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!