iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ın ekranlarından sonra kameraları için de uzman raporları gelmeye başladı. Kameralar üzerine yoğunlaşan DxO Labs’in araştırmasına göre Apple’ın yeni telefonları, şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon kameralarına sahipler.

DxOMark adındaki endüstri standardı benchmark testlerinden geçen iPhone 6 ve 6 Plus’ın kameraları, gerçek hayat testleriyle birlikte DxO Labs tarafından şimdiye kadarki en yüksek puan olan 82 puanı almayı başardı. Samsung Galaxy S5 ve 20.7 megapiksel kameralı Sony Xperia Z3, 79 puanla 8MP kameralı iPhone 6 modellerinin hemen arkasında yer aldı. Karşılaştırabilmeniz için iPhone 4’ün sadece 50 puan alabildiğini söyleyelim.

DxO, iPhone 6 ve 6 Plus’ın kameraları arasında çok küçük bir farkın olduğunu, 6 Plus’ın çip-üstünde-aşama-algılama-pikselleri işlevi sayesinde daha hızlı otomatik odaklanabildiğini ve optik görsel sabitleme özelliğine sahip olduğunu söylüyor. Toplamda çok iyi bir exposure değerine sahip iPhone 6 kameraları, hem düşük, hem de yüksek aydınlatma koşullarında çok iyi bir otomatik odaklanma performansı, iyi renk işleme sunuyor. Detaylar hem iç, hem de dış mekanlarda son derece iyi.

Sonuçlar ve testte kullanılan yöntemlerle ilgili yöntemlerle ilgili buradaki sayfaya göz atabilirsiniz.

193 Okunma 02 Eki 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!