Android Android

Samsung’un 2012 yılında duyurduğu Galaxy Note 10.1 tablet bilgisayarı, Galaxy Note serisinde yer alan S-Pen işlevleri tablet dünyasına taşıyarak oluşturduğu başarılı serinin ilk örneğini temsil etmesi açısında önem arz eder. Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümüyle piyasada olan tablet, geçtiğimiz yıl Jelly Bean güncellemesine kavuştu. Samsung şimdi iki yıl önce duyurduğu tablet için Android 4.4 güncellemesinin dağıtımına başladı.

N8000 sürümü için Almanya’da başlayan güncellemenin dağıtım işlemci OTA ve Kies üzerinden gerçekleşiyor. Kısa süre içerisinde güncellemenin farklı pazarlara da uğraması bekleniyor. Ülkemizde satışa sunulan N8005 modeli içinse tablet sahiplerinin bir süre daha beklemesi gerekecek.
Android 4.4 güncellemesinin Samsung cihazlara getirdiği yeniliklerden artık haberdarız. Söz konusu yeniliklerin tümü Galaxy Note 10.1 için yayınlanan güncelleme paketinin içeriğinde de yer almaktadır. Bu yeniliklere bir kez daha değinecek olursak; genel performans artışı,  daha hızlı bir arayüz, beyaz durum çubuğu simgeleri, Hangouts’un mesaj uygulaması işlevi kazanması, pil iyileştirmeleri, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM kullanımı, kilit ekranda kamera kısayolu, kilit ekranda tam ekran albüm kapağı ve yatay konumda daha iyi performans sergileyen klavye.
148 Okunma 01 Haz 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!