GalaxyNote2Root
GalaxyNote2cihazınızı Root yapmak için 3 farklı yöntem mevcut. İlk iki yöntem Odin kullanılarak yapılıyor, son yöntem ise yeni çıkan bir yöntem ve Exynos 4 işlemcili cihazlar için geliştirilen Exynosabuse uygulaması ile yapılıyor. İki yöntemde tam Root olmaz sadece root yetkisi elde edilir, bir yöntemde ise tam Root yetkisine sahip olursunuz.  Hangisi ile root yapmak size kalmış.
1. Odin ile sadece Root 
a. BuradanODİN programını indirin
b. Buradan root için gerekli olanChainfire’ın Cf_Auto_rootdosyasını indirin
c. Odin’i açın PDA kısmını işaretleyin ve indirdiğiniz Cf_Auto_root dosyasını seçin
d. TelefonunuzdaSes kısma+menu+Güçtuşları’na aynı anda basılı tutarak Download Mod’a geçin.
e. Download Mod’a geçince cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın ve Ses arttırma tuşuna basarak download Mod’u aktif yapın.
f. Odin üzerinde ID:COM kısmında bağlantı kurulduğunda START tuşuna basarak yükleme işlemini gerçekleştirin. Cihaz kapanıp açıldığında Root işlemi gerçekleşmiş olacak.
Bu yöntem ile Root yaptığınız zaman sadece Root yetkisine sahip olursunuz bu sayede Root gerektiren uygulamalarını kullanabilirsiniz ama Recovery menü üzerinden yedek alamaz/geri yükleyemezsiniz ve dosya flashlayamazsınız ancak flashlamak için Mobile Odin kullanabilirsiniz. Bunun haricinde Triangle Away uygulaması ile Download Mod sayacını sıfırladıyıp supersu üzerinden unroot yaptığınızda cihazınız ilk hali gibi orjinal haline geri döner garanti dışı kalma durumundan kurtulmuş olursunuz.  ( Türkiye için yayınlanan Romlardan birisini kullanmanız kaydıyla )
2. Odin ile Tam Root
a. Buradan ODİN programını indirin
b.  Buradan Chenglu’nunCWM Recoverydosyasını indirin
c. Odin’i açın PDA kısmını işaretleyin ve indirdiğiniz CWM Recovery dosyasını seçin
d. Telefonunuzda Ses kısma+menu+Güç tuşları’na aynı anda basılı tutarak Download Mod’a geçin.
e. Download Mod’a geçince cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın ve Ses arttırma tuşuna basarak download Mod’u aktif yapın.
f. Odin üzerinde ID:COM kısmında bağlantı kurulduğunda START tuşuna basarak yükleme işlemini gerçekleştirin. Cihaz kapanıp açıldığında Root işlemi gerçekleşmiş olacak.
Bu yöntem ile Root yaptığınızda Recovery Menü dahil olarak tam root yetkisine sahip olacaksınız. Recovery üzerinden dosya flashlayıp, yedek alabilir/geri yükleyebilirsiniz. Eğer kerneliniz destekliyorsa Triangle Away uygulaması ile Download sayacını sıfırlayabilirsiniz, ancak her cihaz kapanıp açıldığında işlemi yenilemeniz gerekebilir. Ayrıca servise vermeniz gerektiğinde Orjinal Recovery Mod’a geçmeniz gerekir.
3.Exynosabuse Uygulaması ile Root
Bu uygulama ile Root yapmak için Exynosabuse uygulamasını indirip kurmanız yeterli. Bu sayede Root yetkisine sahip oluyorsunuz ve odin kullanmanıza gerek kalmıyor.  Bu yöntem ile root yaptığınızda ilk bahsettiğim yöntemdeki gibi sadece root yetkisine sahip olursunuz Recovery menü aktif olmaz. Bir de Odin kullanmadığınız için Download Mod sayacı artmaz.
Exynosabuse uygulamasınaBURADANulaşabilirsiniz.
 4. Frama Root Uygulaması İle Root
FramaRoot yöntemi en kolay root yapma şeklidir. Bilgisayar kullanmadan kolayca telefonunuzu  Root yapabilirsiniz.
FramaRoot hakkında detaylı bilgiyeBURADANulaşabilirsiniz.
Ben Recovery Menü kullandığım için ikinci yöntem ile root yapıyorum.228 Okunma 14 Şub 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!