Android Android

Galaxy S2’ye Android 4.4 KitKat (CM11) nasıl yüklenir?
CyanogenMod ekibinin Samsung Galaxy S2 için KitKat tabanlı CM11 modunu uyarladığını gündüz sizlere duyurmuştuk. Sizlerde CM 11 ROM’u vasıtasıyla Android 4.4 KitKat’ı Galaxy S2’nize flaşlayabilir ve telefonunuzu göncelleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizelere I9100 Galaxy S2’ye (uluslararası versiyon) nasıl KitKat yüklenir göstermeye çalışacağız.
galaxy s2 cyanogenmod
Galaxy S2 üzerinde Android 4.4 KitKat! Tabi ki CyanogenMod sayesinde!/ © Samsung, Cyanogen Inc,

Uyarı

Custom ROM (özelleştirilmiş ROM) yükleme işlemi risklidir. Eğer adımları tam olarak takip etmez ya da hata yaparsanız cihazınızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. İşleme başlamadan önce bütün bilgilerinizi yedekleyin. İşlem esnasında cihazınızdaki her şey silinebilir. Ters giden bir durum olur ve cihazınız kullanılamaz hale gelirse AndroidPIT ekibi olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz. Lütfen dikkatli ve kendi sorumluluğunuzda bu işlemleri gerçekleştiriniz.

Gerekli koşullar

Bu rehberimizde cihazınızın rootlu olduğu kabul ederek işlem basamaklarını oluşturduk. Eğer I9100 Galaxy S2’niz rootlu değilse Galaxy S2 nasıl rootlanır forum başlığımıza göz atarak, Galaxy S2 için root rehberimize erişin. Daha sonra cihazınızdaki verilerin tam yedeğini (backup) alın.

İndirilecek dosyalar

Buradan Galaxy S2 I9100 için en son CM 11 Nightly ROM’unu indirin. Yeni versiyonlar kullanılabilir olduğunda flaşlamanız için önünüzde hiçbir engel bulunmamakta.
Ayrıca KitKat için Google uygulamaları paketi gapps-kk dosyasını indirin. Google Play Store ve diğer bazı Google uygulamaları için bu paket gerekli.

Galaxy S2’ye CM 11 vasıtasıyla Android 4.4 KitKat yükleme

Cihazınız rootlu olduğundan dolayı her zaman güvenilir olan eski recovery mod’u yöntemini kullanacağız. İşte yapmanız gereken işlemler:
 • Yukarıda verdiğimiz Galaxy S2 için olan her iki zip dosyasını da indirin.
 • İki dosyayı da cihazınızdaki (Galaxy S2’nizin) root dizinine ekleyin.
 • Telefonunuzu kapatın ve Recovery Mod’da (kurtarma modu) tekrar açın. Galaxy S2’yi recovery mod’da açabilmek için Menü + Güç + Ses açma düğmelerine aynı anda basılı tutun (logo görünene ya da üçüncü bir titreşim gelene kadar. Bunlardan herhangi birisi olduğunda tuşları bırakabilirsiniz)
 • Recovery Mod’da cihazınızı fabrika ayarlarına geri dönderin. Bunun için “Wipe Data/Factory Reset” seçeneğini seçerek onaylayın ve sonrasında “Wipe Cache” seçeneğini seçerek önbelleği de temizleyin. Dileyen kullanıcılar “Format System” ve “Wipe Dalvik Cache” seçeneklerini tercih edebilirler.
 • Daha sonra “install zip from sd card” (sd karttan zip dosyasını yükle) seçeneğini seçin ve daha önce indirdiğiniz ve telefonunuza attığınız CM 11 zip dosyasını seçin.
 • Onaylamak için “Yes” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra aynı şekilde “install zip from sd card” seçeneğinden gapps için zip dosyasını yükleyin.
 • Recovery Menu (kurtarma menüsüne) geri dönerek “Reboot System Now” seçeneğini seçerek telefonunuzu yeniden başlatın.
Cihazınızın ilk yeniden başlatması biraz uzun sürebilir. KitKat’ı cihazınızda test ettiğinizde deneyimlerinizi bizlerle paylaşın!
220 Okunma 20 Tem 2014

Yorumlar

Yorumlar(1 )
  • Adsız
   Adsız Ocak 25, 2015

   eski haline dönmeye çalışıyorum.


Sen de Yorumla!