Piyasaya çıktığı ilk günden beri tüm Dünya pazarlarında ve Türkiye’de çok popüler olan ve anlamlı satış rakamlarına ulaşan Samsung Galaxy S3 Mini modeli akıllı telefon camiasının rootlanması en kolay ve zahmetsiz olanlarından bir tanesi. Samsung Galaxy S3 Mini telefonların nasıl rootlanacağını fotoğraf ve ekran görüntüleri yardımıyla adım adım anlatan yazımıza hoş geldiniz.
Rootlama işlemlerini Samsung Galaxy Mini GT-I8190 S3 kullanarak yapıyoruz
Root işlemlerinin anlatımına geçmeden önce rootlama işlemlerini anlatan tüm web sitelerinde olduğu gibi artık klasikleşmiş ve yapılması gereken uyarımızı yapalım:
Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler içermektedir. Bu anlamda bu blog girişi kapsamında anlatılanların Galaxy S3 Mini cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları atınız. Android-ful.blogspot.com.tr’in tüzel ve de benim özel kişiliğim herhangi bir sorun için bu bağlamda sorumlu tutulamaz.
Bu arada bu yazının Samsung Galaxy Mini GT-I8190 S3 kodlu akıllı telefona yönelik olduğunun altını bir daha kalın bir kırmızı çizgi ile çizmek isterim.

Rootlama İşlemleri İçin Gerekenler

  • Windows XP ve üzeri işletim sistemine sahip bir bilgisayar
  • Bilgisayarınız ile Galaxy S3 Mini cihazınız arsındaki bağlantı için bir USB kablosu (mümkünse Samsung dışında bir marka olmasını tavsiye ederim)
  • Cihazının tam şarjda olması tavsiye olunur
  • Rootlama işlemleriniz için gerekli olacak olan XDA Developers çıkışlı ”tar” dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
  • İlgili dosyaları flaşlayabilmek için gerekli olan ODİN dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Galaxy S3 Mini Rootlama İşlemleri

1. Adım

Yukarıda ”rootlama işlemleri için gerekenler” başlığı altındaki iki ek dosyayı bilgisayarınıza indirin ve dilediğiniz bir isimle yaratacağınız bir klasörün (Örneğin: S3_Mini_Root) içerisine atın.

2. Adım

Sonraki adımda yapılması gereken ise Odin dosyasını bilgisayarınıza indirerek zip’li verileri bilgisayarınıza yüklemek olacak.  Bu işlemi yaparken ilgili dosyaların dosya uzantılarını değiştirmemeye çok dikkat edin.

3. Adım

Bilgisayarınıza kurulu olan Odin’i açın. Odin üzerinde PDA kutucuğuna tıklayın. Sonrasında ise bilgisayarınıza indirdiğiniz tar dosyasını seçin. İşlemleri bitirdikten sonra Odin üzerindeki ekranın aşağıdakinin aynısı olduğunu kontrol edin.

4. Adım

Cihazınızı kapatın ve sonrasında ‘Download Modu’na getirin. Galaxy S3 Mini’yi Download Modu’na getirmek için Açma Kapama + Home (Menü) + Ses kısma tuşlarına aynı anda uzunca basın. Karşınızda çıkan ekran üzerinde ”ses açma” ve ”ses kısma” tuşları ile seçenekler arasında ilerleyebilir ve de ”açma-kapama” tuşu ile seçim yapabilirsiniz.

5.Adım

Galaxy S3 Mini cihazınızı micro USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

6.Adım

Bilgisayarınızda açık olan Odin üzerinde aşağıdaki görüntü belirecektir.
Şimdi ypmanız gereken ise ”Start” tuşuna tıklamak.

7.Adım

İşleminiz devam ederken bir bardak çay içmeye vaktiniz olacaktır. Döndüğünüzde Odin size işlemin tamamlandığı mesajını geçecektir. Otomatik olarak işleyen sürecin sonunda aşağıdaki ekran görüntüsünü görüyor olacaksınız.

8. Adım

Telefonunuzu açtığınızda masaüstünde ”SuperSU” isimli bir programın (belki de uygulama demek daha doğru olacaktır) yüklü olduğunu gösteren kısayollarını göreceksiniz. SuperSU’ya tıkladığınızda program sizden güncelleme yapmayı onaylamanızı isteyecek.
İlgili onayı verdikten sonra karşınıza çıkacak olan ekran yukarıdaki fotoğrafın sağ tarafındaki gibi olacaktır. Galaxy S3 Mini rootlama işlemlerini telefonuyla yaptığım için söz konusu ekran üzerindeki bilgiler İtalyanca gözükmekte. Bu bağlamda ekranın seçili telefon dilinde görüntüleceğini hatırlatarak Galaxy S3 Mini rootlama işlemlerinin tanıtıldığı yazıyı noktalıyorum. Sorulanızı yorumlarınız ile paylaşmaktan çekinmeyin.
195 Okunma 02 Nis 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!