Google’ın uzun zamandır giyilebilir bir akıllı cihaz sistemi üzerinde çalıştığı iddia edilmekteydi. Artık bu iddialar gerçek çünkü Google, Android Wear adını verdiği işletim sistemini tanıttı. “Information that moves with you” sloganıyla tanıtılan sistem için bir de video yayınlandı.
android wear teaser
© Google
Videoda görüldüğü kadarıyla Google, bugüne kadar gördüğümüz tüm akıllı giyilebilir cihazları unutturmaya hazırlanıyor. Özellikle sesli komut özelliğinin oldukça etkili kullanıldığı sistem akıllı telefonların cebimizden daha az çıkmasına sebep olacak gibi görünüyor. Android Wear sistemi Chromecast sayesinde medya akışını da kolay bir şekilde takip etmenize imkan sağlıyor. Cihazlarla ilgili pil sorununun çözülüp çözülemediğiyse henüz bilinmiyor.
android wear 2 E
Asus, LG, HTC, Motorola ve Samsung gibi mobil devleri, giyilebilir teknolojilere Android Wear ile adım atmak için sıraya girmiş durumda. Videoda Motorola’nın hazırladığı akıllı saatte görülmekte.
Giyilebilir akıllı cihazlar pazarının 2014 yılında çok daha hızlı büyüyerek 8 milyon gibi bir satış rakamına ulaşacağı ön görülmekte ve bu da elbette sektörün büyük oyuncularının bu tür teknolojiler üzerine daha çok yoğunlaşmaları anlamına geliyor.
170 Okunma 02 Nis 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!