Android Android

Google Now’ı Türkiye’de Kullanılabilir Hale Getirmek [Video Anlatım]

İlk olarak iOS‘ta tanıştığımız Siri ile bizleri büyüleyen asistan uygulamasının sonrasında Google’ın Android için geliştirdiği Google Now ile Android severler ile de buluşmasıyla, artık bir çok kişi akıllı asistana sahip durumda.

Geçtiğimiz günlerde sizlere duyurduğumuzGoogle Now Launcher‘ın tüm Android 4.1 ve üstü cihazlarda marketten indirilerek kullanıma açıldığı haberimizi buradapaylaşmıştık. Google Now Launcher’ıburadan indirebilirsiniz.
Ancak, bir çok kişiye imkan tanısa da Google, yine Türkiyeyi pas geçti ve Google Now Launcher’ın ülkemizde kullanımını henüz açmadı. Ama üzülmeyin, küçük adımlarla bunu aşmanın yolu mümkün.
Adım 1: Buradan Google Now Launcher’ı yükleyin.
Adım 2: Uygulama menüsünden Google ikonuna basarak çalıştırın ve uygulamanın talimatlarını gerçekleştirip kurulumu bitirin.
Adım 3: Masa üstünüz artık Google Now Launcher’ına dönüştükten sonra, ayarlardan telefonunuzun dilini İngilizce yapın.
Adım 4: Telefonunuz İngilizce olduktan sonra Apps (Uygulamalar) kısıma girin ve ekranı sağ tarafa kaydırarak ALL (Hepsi) sekmesinden Google Search‘e ve ardından Clear Data (veriyi temizle) butonuna tıklayarak sıfırlıyoruz.
Adım 5: Hom tuşuna basarak tekrar masa üstüne dönelim. Google Now Launcher tekrar kendini yapılandıracaktır. Masa üstündeki Google arama çubuğuna tıklayarak açılan arama alanına “open google now” yazın ve aratın.
Adım 6: Arama sonucu olarak ekrana gelen kısımda “Open App” yazan yere tıklayarak Google Now’ı aktif edin ve NextYes I’m in butonlarıyla kurulumu tamamlıyoruz.
Adım 7: Telefonunuzu tekrar Türkçe yapmak için yine ayarlar’dan dil seçeneklerinden dilinizi değiştirebilirsiniz.
Google Now’ın Türkiye’de nasıl aktif edileceği konusundaki video’yu aşağıdan izleyebilirsiniz;
Google Now’ın tanıtım videosu;
Paylaştığı video’dan dolayı Berkant Ayhan Karabudak arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz ve Sizleri yeni akıllı asistanınızla baş başa bırakıyoruz icon smile Google Nowı Türkiyede Kullanılabilir Hale Getirmek [Video Anlatım]
145 Okunma 06 Ağu 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!