google play store baglanti yok hatasinin cozumu

Google Play Store’a giriş yapmaya çalıştığınızda veya birşeyler indirmeye çalıştığınızda “Bağlantı Yok” şeklinde hata alanlardansanız bu hatanın ne kadar can sıkıcı olduğunu çok iyi biliyorsunuzdur.
Bu hataya neyin sebep olduğu tam olarak bilinmese de üzülmenize gerek yok, hatayı basit birkaç işlem ile çözüme kavuşturma yolu var aslında.
Bu sorunun giderilmesinde yaygın olarak 2 yöntem kullanılmakta, ilk yöntemimiz oldukça basit ve ekstradan herhangi birşey gerektirmemekte, ancak ikinci yöntemimiz için cihazınızın rootlu olması ve cihazınızda Root Explorer veya benzeri bir dosya yöneticisi uygulaması kurulu olması gerekmekte.
İkinci yöntem biraz zahmetli olduğu için öncelikli olarak herkese zahmetsiz ve kolay olması bakımından ilk yöntemi denemelerini tavsiye ediyoruz. Eğer ilk yöntem sorununuza çözüm olmazsa bu durumda 2. yöntemi denemeniz gerekecektir.

İlk Yöntem : 
1. Telefonunuzun ayarlar kımsından “Uygulama yöneticisine” giriş yapın.
2. Uygulama yöneticisindeyken telefonunuzun menü tuşuna basınız ve açılan seçenklerden en alttaki “Uygulama tercihlerini sıfırla” yı seçiniz.
3. Eğer sizden herhangi bir onay isterse onay veriniz ve cihazınızı kapatıp yeniden açınız.
4. Cihazınız açıldıktan sonra tekrar Google Play Store’a giriş yapmayı deneyip sorunun giderilip giderilmediğini kontrol ediniz.
Eğer sorun çözülmediyse sizi ikinci yönteme davet ediyoruz…

İkinci Yöntem : 
1. Telefonunuz rootlu değilse öncelikle rootlayınız.
2. Telefonunuza Root Explorer tarzında bir dosya yöneticisi uygulaması kurunuz (Google’da arama yaparak direk apk dosyasını indirip usb kablosu ile cihaza gönderip kurabilirsiniz)
3. Root Explorer’i çalıştırınız ve şu dizine giriniz “system/etc” bu dizinin altındaki “hosts” dosyasını bulunuz ve siliniz. Eğer dosyada okuma yazma izni yoksa silmeye çalıştığınızda hata verecektir bu durumda öncelikle Root explorer üzerindeki Permission kısmından dosyaya okumaya yazma vb bütün gerekli izinleri verip tekrardan silmeyi deneyiniz.
4. Dosyayı sildikten sonra cihazınızı kapatıp açınız ve tekrar Google Play Store’a giriş yapmayı deneyip sorunun gideirlip giderilmediğini deneyiniz.

Videolu Detaylı Anlatım : 

Benzer Konular:

169 Okunma 29 Ağu 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!