Son yıllarda piyasaya çıkarttığı akıllı telefonlarda beklediği satış başarısını elde edemeyen HTC, geçtiğimiz Mart ayında amiral gemisi olarak M9 modelini tanıtmış ve satış rakamlarında hedeflediğinin çok gerisinde kalmıştı. Daha sonra aynı sınıfa (üst seviye) yönelik olarak One A9 modelinin duyurusunu gerçekleştiren firma, bu modelde de iPhone 6’ya benzerliğiyle dikkat çektiği için tasarım konusunda çok büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

İlgili Haber: HTC’nin yeni amiral gemisi Türkiye’ye geliyorİlgili Haber: HTC One A9 resmî olarak tanıtıldı

HTC CEO’sunun One A9 modeli için “iPhone’a iyi bir alternatif” açıklamasını yapmasının ardından, son çıkan söylentilere göre şirket şimdi de X9 modeliyle şansını deneyecek. Ancak bu kez önemli bir ayrıntı var; One A9’daki gibi iPhone 6’ya benzeyen bir tasarım yerine tamamen farklı bir tasarım üzerine gidilmiş. Çin sertifikasyon kurumu TENAA’nın açıklamalarına göre X9 modeli hem M9 hem de One A9 modeline göre bambaşka bir tasarımla geliyor. Keza paylaşılan bir görselle de bu anlaşılabiliyor.

İlgili Haber: HTC CEO’su: “One A9 iPhone için harika bir alternatif”

One X9 olarak adlandırılacağı tahmin edilen model doğrudan “üst seviyeyi” baz almak yerine bu konuda biraz daha mütevazi davranacak ve orta – üst seviyeye hitap edecek. Böylece önceki iki modele oranla kitle biraz daha genişlemiş olacak. Bu durumun kullanıcılara artı olarak dönebilmesi için elbette fiyattan kırpılması gerek. Yani orta – üst seviye bir modelin; doğrudan üst seviye amiral gemisi bir modele göre daha ekonomik fiyatlandırmayla sunulması gerekiyor.

5.5 inç boyutunda Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlükte görüntüler oluşturabilecek ekranla beraber gelecek olan akıllı telefonun sekiz çekirdekli (2.2 GHz hızında çalışan) bir işlemciyle geleceği üzerinde duruluyor. Öte yandan 13 MP’lik arka kameranın sunulması beklenen One X9 modelinde 2 GB RAM’e yer verileceği de belirtilenler arasında. HTC’nin BoomSound hoparlör teknolojisinin de sunulacağı ve çift hoparlörün yer verileceği tasarıma sahip olacak yeni akıllı telefonda Android 6.0 Marshmallow kurulu olarak gelecek.

Bakalım HTC cephesinden yakın bir zamanda bu bilgilerle alakalı bir doğrulama ya da tanıtım gelecek mi; hep beraber göreceğiz.

215 Okunma 16 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!