Huawei’in orta segment akıllı telefonu Ascend G7 ülkemizde geçtiğimiz yıl 999 TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Telefonda 5.5-inç HD çözünürlüklü ekran, 64-bit 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdraogn 410 işlemci, Adreno 306 GPU, 2GB RAM, 16GB depolama, micrSD kart desteği, Bluetooth 4.0, 13MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi, Emotion 3.0 kullanıcı arayüzü ve 3.000mAh kapasiteli pil yer alıyor.

 

Türkiye’de de satışa sunulan Ascend G7 Türk mobil kullanıcılar tarafından fiyat ve performans olarak beğenildi ve yoğun ilgi gördü. Telefon kutudan Android 4.4.2 Kitkat ile çıkmıştı ve Nisan ayında gelen haberlerde bir sonraki Android sürümü Android 5.0 Lollipop’a Eylül ayında yükseltileceği söylenmişti.

 

Huawei Ascend G7 söylendiği gibi Eylül ayında Android Lollipop güncellemesini almadı ve G7 kullanıcıları bekleyiş içerisindeydi. Beklenen güncelleme nihayet G7 kullanıcılarına ulaşmaya başladı.

 

Elimizde bulunan Huawei Ascend G7’de güncelleme uyarısını gördük ve güncellemeyi gerçekleştirdik. Güncelleme bildirim olarak gelmedi ve ayarlarda gördüğümüz uyarı ile bir güncelleme olduğunu fark ettik. G7-L01C464B330 yapı numaralı sürüm güncellemeye hazırdı. Güncelleme yapmak istediğinizde 1.14GB’lık sürümün indirilmeye hazır olduğunu görebilirsiniz.

 

Güncelleme işlemi bittikten sonra telefonumuz Android 5.1.1 Lollipop ile çalışmaya başladı. Her şey normaldi ancak telefonu daha sonra elimize aldığımızda ekranın kapalı ve mavi bir ışığın yandığını gördük. Tüm çabalara rağmen açılmadı ve güç tuşuna uzun süreli basarak telefonu resetledik ve o ancak o şekilde açabildik.

 

Sorun sürekli tekrar ediyordu ve telefonu bir dakikadan fazla kullanamıyordum. Önceki sürümdeki uygulamalarla alakalı bir sorun olabileceğini düşündüğüm için telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım. Ama sonuç değişmedi. Telefon sıfırlama işlemi bitip açıldıktan sonra bu sorun nedeniyle yapılandırma işlemi için bile 5 kez resetlemek zorunda kaldım.

 

Güncellemeyi gece yaptım ve sonuç olarak aynı sorun halen devam ediyor. Telefonu kullanmasanız bile bir süre sonra kendi kendine ekran kararıyor ve restleme haricinde kesinlikle açılmıyor. Muhtemelen servise götüreceğim ve gelişmeleri yine bu haberden sizlere aktaracağım. Haberimizi takip etmeye devam edin.

 

Eğer sizde güncellemeyi yapmış ve sorunlar yaşıyorsanız yorun kısmından bizlere sıkıntılarınızı belirtebilirsiniz. Ayrıca sorun ve çözümü ile bilgilerinizi de paylaşabilirsiniz.

177 Okunma 14 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!