Android

iPad Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Apple bilgisayarlardan bile daha hızlı olduğunu iddia ettiği 12.9 inçlik yeni iPad modeli iPad Pro tanıtımını gerçekleştirdi. İşte iPad Pro hakkında her şey!

09.09.2015 / 20:32iPad Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Apple bugün gerçekleşen etkinliğiyle tüm tabularını yıktı. Bugüne kadar 10 inçin üzerinde iPad üretmeye karşı olan Apple tam 12.9 inçlik yeni iPad Proile tablet pazarına yeni bir boyut kazandırıyor.

iPad Pro özellikleri

iPad ailesi iPad Pro ile bir boy daha büyüyor. Yüzde 80 daha yüksek bir performansa sahip olacağı iddia edilen iPad Pro gücünü Apple’ın yeni nesil işlemcisi Apple A9X’ten alacak. iPad Pro modelinde 4 GB RAM kullanılıyor.
12.9 inç boyutunda 2732 x 2048 çözünürlüğünde Retina ekranla gelecek olan iPad Pro, 2 kat daha hızlı grafik performansına sahip olacak. Yoğun kullanımda 10 saatlik pil ömrü sunacak olan iPad Pro’da tam 4 tane hoparlör bulunuyor. Apple böylece mobil ürünlerinde ilk defa 4 hoparlöre birden yer veriş oldu.
Touch ID özelliğiyle birlikte gelen iPad Pro, Wi-Fi 802.11 ac bağlantısına ve 150 Mbps LTE teknolojisine de sahip olacak. Diğer bir değişle iPad Proda, diğer yeni nesil Apple ürünleri gibi 4G desteğine sahip olacak.
iPad Pro fiyatı
iPad Pro teknik özelliklerine ve boyutuna rağmen son derece ince bir yapıda olacak. 6.9 mm kalınlığında olan iPad Pro kullanıcılarına fiziksel klavye desteği de sunuyor. Apple iPad Pro ile birlikte Stylus kalemini de tanıttı. Kalemin adı Apple Pencil olacak. Apple Pencil, 15 saniye şarj ile tam 30 dakika kullanım ömrü sunuyor.
 
iPad Pro fiyatı beklenenin biraz üzerinde açıklandı. iPad Pro fiyatı, iPhone 6s Plus fiyatından bile daha fazla. iPad Pro Amerika’da 799 dolardan satışa sunulacak. iPad Pro Türkiye fiyatı döviz kuru ve vergiler işin içine girdiğinde astronomik rakamlara ulaşıyor. Ürünün ülkemizdeki satış fiyatı 3000-3500 TL arası olacaktır.
 
iPad Pro, Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak.
225 Okunma 15 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!