iPhone 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi

iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenen iPhone 6 ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. iPhone 6 özellikleri, iPhone 6 fiyatı, iPhone 6 çıkış tarihi gibi bir çok detayı bu haberimizde bulabileceksiniz. Apple’ın amiral ürünü iPhone’un iPhone 6 serisi hakkında detaylı bir haber sizi bekliyor…
iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenen iPhone 6 ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. iPhone 6 özellikleri, iPhone 6 fiyatı, iPhone 6 çıkış tarihi gibi bir çok detayı bu haberimizde bulabileceksiniz. Apple’ın amiral ürünü iPhone’un iPhone 6 serisi hakkında detaylı bir haber sizi bekliyor…
İPhone 6′yı ne zaman piyasaya çıkar? fiyatı ne kadar olur ve özellikleri neler? İşte İPhone 6′nın piyasaya çıkış tarihi, tanıtım tarihi, fiyatı ve özellikleri. Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple firmasının İPhone 6 için tasarlamayı düşündüğü yenilik gerçek olacak gibi görünüyor. İPhone 6 fiyatı, İPhone 6 özellikleri, İPhone 6 ne zaman çıkacak gibi tüm soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.
iPhone 6′da teknoloji tutkunlarını yine çok heyecanlandıracak. İPhone 6′da teknoloji piyasasının en sağlam ekranını sunmayı amaçlayan Apple, Corning Gorilla Glass’la karşılaştırılamayacak yeni bir teknolojinin peşinde. Apple, İPhone 6′da ekranı direkt olarak safir kaplamayı amaçlıyor ve bunun için gerekli siparişini vermiş bile.
Yeni haberlere göre Apple’ın üretim ortağı GT Advanced ile safir ekran siparişini veren Apple, toplamda 100 milyon adet siparişi vermiş. Yani bunun anlamı yeni İPhone cihazları safir ekranla göreceğimiz kesin gibi.
Şu anda piyasada olan diğer ekran teknolojilerine oranla en güçlü koruma kalkanı olarak bilinen safir kaplama, çizilmelere karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor. Ve malzeme olarak ince olması nedeniyle, ince telefonlarda daha rahat kullanılabilecek yapıda olmasıyla da dikkat çekiyor.
İPHONE 6′NIN GENEL ÖZELLİKLERİ
The Wall Street Journal Apple’ın 6 inç ekran boyutunda bir telefon hakkında çalışmalara başladığını yayınlamıştı. İPhone’un 5,7 inç boyutunda düşünülüyor. İOS 7 yazılımı ile gelmesi kesin olan telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Apple’ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 6 karşımıza 4,7 inç HD, 5,7 inç Full HD iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa işte o zaman küçük ekranında A7 işlemcisini, büyük ekranda ise A8 işlemcisini kullanılacak. Sadece tek iPhone 6 olursa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S’te kullanılacaktır.
Apple İPhone 6 için yeni özellikler keşfetmeye devam ediyor. İPhone 6′da iki yeni önemli değişiklik geliyor. İPhone 6′nın yeni özellikleri. İlk özellik ‘kalp ritmi ölçme’ diğeri ise ‘dokunmamatik ekran’ ile kullanıcılara iki önemli teknolojik özellik geliyor. Spor yapan kullanıcılara sağlık açısından önemli bir detay geliyor. Spor yapan ve kalori yakmak isteyenlere İPhone 6 ile yeni bir uygulama geliyor. ‘Hover Touch’ yani dokunmamatik ekran özelliğiyle kullanıcılar telefon ekranına dokunmadan cihazlarını yönlendirebilecek. Telefonun ekranına dokunmadan parmağınızı veya elinizi sadece ekranın birazcık üstünde gezindirmek dokunmamatik ekranla etkileşime geçmek için yeterli olacak.
Apple TSMC’den gelecek üretim kapasite raporuna göre yola devam edecek gibi görünüyor. iPhone 5S en çok kamera konusunda eleştiri almıştı ama yeni telefonun da ise bu açık kapatılarak 13 megapiksel bir kamera ve çift Led flaş ile yola devam edecek. 16 GB modeline de veda edecek olan Apple firması İPhone 6 ile birlikte en düşük hafıza kapasitesini 32 GB boyutuna çıkaracak. Buradaki asıl bomba ise Note 3+Gear akıllı saati gibi bir beraberliği iPhone 6 ve iWatch’i birlikte göreceğimizdir.
Joseph Farahi isimli tasarımcı, YouTube üzerinden iPhone 6′nın nasıl görüneceğine ve teknik özelliklerinin neler olacağına dair bir video yayınladı. Josph Farahi’nin konseptine göre İPhone 6, 5.1 inç büyüklüğünde Retina 2 ekran, 10 MegaPiksel kamera, güneş enerjili şarj ve stereo ses çıkışı gibi özelliklere sahip olacak.
iPhone 6 hakkında gelen bir çok söylenti Jefferies & Co. Analistleri tarafından destekleniyor. Büyük ekranlı İPhone 6′nın Retina özelliği ile gelmesi ekrana güzellik katacak. Çin kaynaklı yayınlarda iPhone 6′nın Eylül ayında çıkacağı söyleniyor Ve iPhone 6′nın 1000$ fiyatla gelmesi bekleniyor.

185 Okunma 25 Tem 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!