Apple’ın yeni nesil iPhone’u iPhone 6 bugün, Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak özel etkinlikle tanıtılıyor.

Aslında iPhone 6 değil, iPhone 6’lar tanıtılıyor dersek de büyük ihtimalle yanlış söylemiş olmayız. Bugüne dek ortaya atılan iddialar, genellikle 2 farklı iPhone 6 modelinin tanıtılacağı yönünde oldu. Ekran boyutları konusunda iddialı açıklamalar yapmak istemiyoruz ama bir modelin phablet boyutlarına kadar ulaşabileceği (ki modele iPhone 6L adının verileceği konuşuluyor), diğerinin de 4 inç’ten daha büyük olacağı, sızıntıların merkezini oluşturuyor.

Diğer iddialarda ise, iPhone 6’nın NFC özelliği ile geleceği, tek el modunu destekleyeceği, tasarımının daha yuvarlak hatlardan oluşacağı, 1 GB RAM ile geleceği yer alıyor. Bugüne dek yanıldıklarını pek görmediğimiz Çinli kopyacılar bile, henüz tanıtılmamış olan iPhone 6’yı çoktan klonladılar bile.

Bir diğer iddia ise, iPhone 6 ile birlikte, yılan hikayesine dönen, Apple’ın akıllı saati iWatch’ın da tanıtılacağı yönünde…

Neyse ki tüm bu iddiaların doğruluğunu, Çinliler’in bir kez daha isabetli “atış” yapıp yapamadıklarını öğrenmemiz için sadece saatler kaldı. 9 Eylül 2014 tarihinde, saatler tam 20.00’yi gösterirken, iPhone 6 tanıtımını bu sayfada, canlı yayınla sizlere aktaracağız. Bu adresi bir yere not edin ve saatlerinizi kurun; beklemeye başlayın…

Bugün 19:14 iPhone 6 ve muhtemelen fazlası için heyecan giderek tırmanıyor

 

Bugün 19:16 Bugün sadece iPhone 6’nın veya iPhone 6’ların değil, Apple’ın çok konuşulan ancak bir türlü gerçeğe dönüşmeyen akıllı saati iWatch’ın da tanıtılması bekleniyor.

Bugün 19:24 iPhone 6 bugün, Türkiye saati ile 20.00’da tanıtılacak.

Bugün 19:28 Bugün tanıtılacak iPhone’un bildiğimiz iPhone 5 ve 5S’ten önemli ölçüde daha büyük olması bekleniyor. Bunun yanında yeni iPhone’un ekranında safirin kullanılacağı sıkça gündeme geldi. iOS 8’le gelecek olan iPhone 6’da elbette işlemcide ve diğer alanlarda da geliştirmeler olacak.

Bugün 19:40 Artık günleri değil dakikaları sayıyoruz. Tanıtımın başlamasına 20 dakikadan az kaldı. Tanıtıma etkinlik alanındaki ilgi ise her zamanki gibi yoğun.

 

Bugün 19:43 Apple’ın payını Android ve Windows Phone’a kaptırmamak için nasıl bir iPhone 6 geliştirdiği merak ediliyor. Her ne kadar sızıntılarda yeni iPhone’u sıkça görmüş olsak da, Apple telefonun sürpriz özelliklerini saklamış olabilir.

Bugün 19:47 Bu arada, iWatch söylentileri geçtiğimiz sene de ortaya çıkmış, ancak Apple böyle bir cihaz tanıtmayarak hepimizi şaşırtmıştı. Saati gösteren herhangi bir sızıntı yaşamadık, ancak bu kez onunla gerçekten de tanışabiliriz.

Benzer şeyleri büyük, phablet boyutlu iPhone için de söylemek mümkün. Geçen seneki raporlar, iPhone’un yanında iPhone Mate adında büyük ekranlı bir telefonun geleceğini söylüyordu. Ancak bu söylentiler de gerçeğe dönüşmemişti.

Bugün 19:54 Büyük tanıtıma sadece 6 dakika kaldı. Herkes kendine sahneyi net görebileceği bir yer seçmeye çalışıyor.

Bugün 19:58 Bugünkü her şey iki yeni iPhone ve bir akıllı saate odaklı. Tabi ki Apple sürprizlerle bizi şaşırtabilir…

Bugün 20:00 Sahne kararmaya başladı.

Sonraki sayfayı yükle

164 Okunma 10 Eyl 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!