iPhone 6

Apple’ın merakla beklenen iPhone 6 cihazı ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi de ortaya iPhone 6L çıktı. Peki, iPhone 6L neyin nesi? Ayrıntılar haberimizde.


Apple, geçtiğimiz yıl iPhone politikasını değiştirerek 2 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıkmıştı. Donanımsal açıdan çok güçlü olan iPhone 5s ve iPhone 5 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan iPhone 5c ile karşımıza çıkan Apple’ın geçtiğimiz yıl umduğunu bulamamasından dolayı bu yıl böyle bir satış politikası izlemeyeceği düşünülüyordu.
iPhone 6 söylentileri çıktığı zaman 4,7 inç olarak bir model ile karşı karşıya gelmiş ancak bir süre sonra 5,5 inç boyutunda Phablet iPhone 6 sızıntıları ortaya çıkmıştı. iPhone 6’nın 4,7 inç olmasına kesin gözüyle bakılırken 5,5 inç’lik modeli için pek ihtimal verilmiyordu. Ancak bugün gelen sızıntılar 5,5 inç’lik bir modelin varlığını doğruladı.
iPhone 6L neyin nesi?
iPhone 5c‘nin “C” harfini “Color” yani renk olarak nitelendiren otoriteler ortaya çıkan 5,5 inç’lik iPhone 6‘nın iPhone 6L ismini alabileceğini öne sürdü. “L” harfinin ekran boyutundan dolayı “Large” yanigeniş olacağına yorumlanıyor. Sızıntılara göre iPhone 6L gücünü 2,915mAh kapasiteli bir bataryadan alacak. Geniş ekranın bu batarya ile çok rahat besleneceğini söylemenin doğru olmayacağını düşünüyoruz.
Pil kapasitesi düşük olunca Android tarafında bulunan “Ultra güç tasarrufu” gibi modların iPhone 6 ile iOS cephesine de geleceğini düşünüyoruz. Bakalım Apple, tahmini iPhone 6 tanıtım tarihi olan 9 Eylül‘de yine farklı iPhone modelleri ile karşımıza çıkacak mı? iPhone 6L‘nin sızdırılan parçalarına aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz.
172 Okunma 16 Ağu 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!