Keylogger yazılımları dendiğinde akla gelen programlar genellikle bilgisayarların gizli bir şekilde uzaktan takip edilmesi işlevini yerine getiren boyutları kilobaytlarla ölçülebilecek kadar küçük olan yazılımlar kastedilmektedir. Bu programlar daha önceleri sadece masa üstü bilgisayarlar ve laptoplar için yazılımcılar tarafından geliştirilip kullanıcılara sunuluyor ve talep görüyordu ama artık günümüzde casus yazılımlar olarak tabir edebileceğimiz bu programlar bilgisayar işlevi görebilen hemen hemen tüm mobil cihazlardada kullanılabilir hale getirildi.

Özelliklede gelişen mobil teknoloji ile birlikte gelişen cep telefonlarında da keylogger özellikli casus yazılımlar kullanılmaya başlandı. Kişiler cep telefonlarına 2- 3 dakika gibi kısa bir sürede yükleyebildikleri bu programcıklar sayesinde artık cep telefonlarını yanlarında olmadıkları zamanlarda bile uzak tan kontrol edebiliyor,o telefonla yapılan görüşmeleri dinleyebiliyor, her an cep telefonunun nerede olduğunu programın GPS takip özelliğini kullanarak bulabiliyor ve daha bir çok komutu uzaktan gönderebiliyor.

Cep telefonu takip programları olarakta adlandırılan keylogger özellikli bu programların dünya çapında en çok tercih edilenlerinin hangileri oldukları ayrıca özelliklerinin neler olduğunu ve satış fiyatlarının ne kadar olduğuna dair güncel bilgilere yukarıda yer alan ana menüdeki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonları için keylogger özellik barındıran en iyi cep dinleme programı diyebileceğimiz  Flexispy programı hakkında ayrıntılı bilgiyede şu sayfamızdan ulaşanilirsiniz FLEXİSPY.

 

220 Okunma 03 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!