Android Android

Android dünyasında gün geçtikçe gelişmeler de tüm tüm hızıyla devam etmeye devam ediyor. Samsung Galaxy Note 3 için yanlışlıkla yayınlandığı düşünülen Android Lollipop haberini daha öncede sizlere paylaşmıştık. Kurulumda sorun yaşayan arkadaşlar olmuştu. XDA forumlarında sorunlarla ilgili araştırmalar yaptıktan sonra en basit TWRP ile kurulum yapıldığını gördük. Şimdi sizlere bu kurulumun nasıl yapıldığını göstermek istiyorum.
Not : Yapacağınız bu işlemlerde dolayı telefonunuz garanti dışı kalacaktır. Burda ki işlemleri uyguladıktan sonra telefonunuzda oluşabilecek çökme ve hasarlardan Androidpit.com.tr sorumlu değildir. Sorumluluk tamamen kişiye aittir.

Kurulumu başlamadan önce lütfen telefonunuzda sizler için gerekli olan yedeklemeleri yapınız resim video müzik rehber( telefon hafızasında ise )

Gerekli dosyalar

Stock Rom indir

Stock Recovery İndir

* TWRP Custom Recovery indir

Android 5.0 Lolipop Update.Zip dosyası indir

Kurulum adımları:

1- Öncelikle Stock Rom dosyasını indirip, telefon Download Mod’dayken (Tuş Kilidi + Menu + Ses Kısma) Odin ile PDA/AP kımsına atıp flashlıyoruz yani yüklüyoruz.

2- Cihaz açıldıktan sonra Update.zip isimli dosyayı cihaz hafızası ve hafıza kartı ana dizinine kopyalayın.

3- Cihazı kapatıp tekrar Download Mod’a (Tuş Kilidi + Menu + Ses Kısma) alıyoruz ve Odin ile TWRP Custom Recovery dosyasını PDA/AP kısmına atıp flashlıyoruz, yüklüyoruz. (Cihazın kapanıp açılması bekliyoruz)

4- Telefonu Recovery Mod’da (Tuş Kilidi + Menü + Ses Açma) açıyoruz, Cihaz hafızasındakiupdate.zip dosyasını “Install” kısmından seçerek flashlıyoruz, yüklüyoruz. Yükleme bittikten sonra KAPATMIYORUZ ve TWRP Menusundeki Home tuşuna basarak Recovery Anasayfasına geliyoruz.
Reboot > Download kısmına tıklıyoruz ve telefon Download Moduna geçiyor.

5- Download Moduna geçtikten sonra Odin ile Stock Recovery dosyasını PDA/AP kısmından seçip yüklüyoruz.

6- Telefonu açmadan Recovery moduna giriyoruz (Tuş Kilidi + Menü + Ses Açma) Full Wipe / Factory Reset işlemlerini yapıyoruz.

7- İşlemleri yaptıktan sonra telefonu kapatmadan Recovery moddayken “Install Update” kısmından SD Karttaki Update.zip dosyasını yüklüyoruz. Yükledikten sonra Reboot yapıyoruz.

8 – Lütfen telefonun açılmasını bekleyin yaklaşık bi 5 6 dakika sürebilir.
Not: Cihaz açıldıgında kurulum sayfasında Türkiye dil seçeneği yok, kurulumu İngilizce olarak tamamlayıp Root işlemi yapıldıktan sonra “More Locale 2” isimli uygulamayla Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

Root için gerekli dosyayı indir

Kurulum: Cihazı Download Moduna alıp, Odin ile İndirdiğiniz dosyayı PDA/AP kısmından seçerek yüklüyorsunuz. Telefonunuz açılıp kapanacak ve Root yetkisine sahip olacaktır. Google Play Store’da yer alan uygulamayı indirdikten sonra Çalıştırıp Türkçe dilini seçiyorsunuz.

d4dc06934022efc5584b437ca81ce363 240 True 72 0
2bf73eca8f100a840be53e3d2a9aa4e6 240 True 72 0

Umarız bu tavsiyeler işinize yarar.

171 Okunma 28 Ara 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!