PARDUS 62. Hükümet Programında Yerini Aldı! / Pardus Çağrı Merkezi

Başbakan Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine Sunulan 62. Hükümet Programında milli işletim sistemimiz Pardus’ta yer aldı. 
DAVUTOĞLU; “Milli işletim sistemimiz Pardus’un yeni versiyonu çıkarılmış olup, önümüzdeki dönemde kamu kurumlarında ve özel sektörde kullanımının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Mevcut ürünlerimizin tüm alt sistemleri de dahil tamamen yerlileştirilmesinin çok kritik olduğunun kullanım ve ihracattaki özgürlüğümüzün buna bağlı olduğunun farkındayız. Bu yöndeki faaliyetleri sanayimizi bütüncül şekilde değerlendirerek toptan kalkınma hamlemize de ivme kazandıracak bir entegre çalışma olarak yürüteceğiz” şeklinde Pardus’a desteklerinin devam edeceğini belirtti.

https://vimeo.com/105021992


Pardus’un yayınlanan kurumsal sürümü ile birlikte bir danışma hattı kurulmuştur. Son kullanıcı ve kurumlara bu merkez vasıtasıyla hizmet verilmeye başlanmıştır. Danışma hattı, aşağıdaki hedeflere yönelik çalışmalar yürütmektedir:

[ Pardus çağrı merkezi: 444 5 773 ]

Pardus kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve beklentileri anlamak,

Kullanıcılardan geri besleme alabilmek,

Kullanıcılarla Pardus arasında sadakat/güven bağı kurabilmek,

Yapılacak Ar-Ge çalışmalarına ve diğer geliştirmelere yön verebilmek,

Kullanıcı memnuniyetini artırmak.

Danışma hattı, mesai zamanları arasında hizmet üretmektedir. İlk karşılamada problem çözülmez ise problem daha uzman personele iletilmektedir. Ayrıca, karşılaşılan problemler ve çözümleri portal üzerinden yayınlanarak/güncellenerek problem ağacı ve çözüm veri tabanı oluşturulmaktadır.

[ Pardus çağrı merkezi: 444 5 773 ]
 
yorumum 
beklenilen güzel bir haberdi önceki cıkan makaleler asılmıydı bilemem pardusun ar-ge ekibi dagıltıgı yönünde neyseki başbakanımız milli işletim sistemimize sahip cıkdıgının gercigidir şunuda göz önüne alalım en gec 3 ay sonunda bu söylenenler yapılırsa pardus linüx altyapısına dayanan diger işletim sistemleri gecerek fark atıcakdır..
diger bir yön ise microsoft,un bakış acısı nasıl olacak karşı bir hamle v.b gibi sonucda ortada parasal deger kaybı gözükecegi icindir ne kadar etkileyecek.. cünki diger ülkeler bu tip işletim sistemleri yaygınlaşdırma yerine sadece kendine ait has oluşumlarda kullanmakdadır..
198 Okunma 20 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!