Ping siteleri, web sitemize eklemiş olduğumuz içeriklerin arama motorları botları tarafından daha sık ziyaret edilmesi ve indexlenmesi için kullanılmış olduğumuz web tabanlı yazılımlardır. Genellikle içerikleri çok geç indexlenen kişilerin kullanmış olduğu ping siteleri günümüzde yaygınlaşmıştır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Dünyanın en kaliteli ping sitelerini paylaşacağız. Dilediğiniz içeriğinizin kısa sürede google ve diğer arama motorlarında yer almasını ister misiniz? Cevabınızın evet olduğunu duyuyor gibiyim.
Bu siteleri paylaşmadan önce ping işlemini nasıl yapmanız gerektiği konusuna değinmek istiyorum. Sitenizde yer alan indexlenmemiş konuların hepsine bir anda ping atmayın. Bunu periyodik olarak yapmanız web sayfalarınızın daha çok sevilmesine ve popüler olmasına yardımcı olur. Örneğin günde 5 içerik girdiğinizi varsayalım. Bu 5 içeriğin arasından 2 tane seçip o 2 adresi ping sitelerine gönderebilirsiniz. Bu sayede hep spam riskinden kurtulur hem diğer hedef bağlantılarınızın da doğal olarak listelenmesini sağlayabilirsiniz. Ping sitelerini aşağıda sizler için paylaştık;
Pingomatic;
Pingomatic aracılığıyla hem web sayfanıza hem web sitenizin rss uzantısına ping atabilirsiniz. http://pingomatic.com/ adresine giriş yaparak sayfalarınızı bir çok servise gönderebilirsiniz.
Pingfarm;
PingFarm, toplu ping siteleri arasında yer alan bir servistir. Bu site ile aynı anda bir çok alt sayfanızı pingleyebilirsiniz. Bu siteye http://www.pingfarm.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Google Ping;
Google arama motorunun hizmeti olan bu sayfa aracılığıyla web sayfalarınızı pingleyebilirsiniz. Sayfaya http://blogsearch.google.com.tr/ping bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Pingler;
Pingler ile aynı anda bir çok servise web sitenizin bağlantısını gönderebilir arama motorlarının dikkatini seçebilirsiniz. Siteye ulaşmak için https://pingler.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Bu sistemlerin hepsi kullanımı basit ve kaliteli kaynaklardır. Sitelere giriş yaptıktan sonra mantığını çözmek çok basit. Bu yazımızı ilerleyen dönemlerde güncelleyerek geliştireceğiz. Sizler için daha güzel ve kaliteli kaynaklar bulup paylaşmaya devam edeceğiz. Bu yazımızı sosyal paylaşım platformlarında yer alan hesaplarınızdan paylaşarak siz de hem bize hem arkadaşlarınıza fayda sağlayacak bir girişimde bulunabilirsiniz. Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.
265 Okunma 26 Nis 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!