Samsung Cihazlarda Android Eski Sürümünü Geri Yüklemek
Bir çok kullanıcının bu yönde sıkıntıları olduğu için biraz açıklama yapma gereği duyduk.
İlk olarak cihazımızı Pc ye USB kablo ile bağlıyoruz ve yazılımını okumasını bekliyoruz. Pc’miz cihazı tanıdığında işlemi yapabiliriz demektir. Bunun yanı sıra cihazınızın USB hata ayıklama modunun aktif olduğundan emin olmalısınız..
Şimdi güncelleme işlemine başlamamız için cihazımıza uygun firmware sürümüne ihtiyacımız var bunu temin etmek için Sammobile sitesine girerek telefonumuza uygun sürümü indiriyoruz. İndirme işlemi için üye olmanız Sammobile sitesine üye olmanız gerekmektedir.
İndirme işlemi tamamsa ve Pc’niz ile cihaz arasındaki bağlantıda sorun yaşamıyorsanız Odin programını indirmeye geçebilirsiniz. Odin programı indirmek için ve kullanımı hakkında detaylar için buradaki konumuzu inceleyebilirsiniz.
1-      Güncelleme işlemi için indirmiş olduğunuz Android sürümünü zip dosyasından çıkartın ve açın.
2-      Cihazımızı kapatalım ( Pc ye Bağlayın ) ve güncelleme moduna geçmek için Home + Ses kısma + Açma kapama tuşlarına aynı anda basarak açıyoruz ekrana Samsung yazısı veya Download yazısı gelince elimizi çekiyoruz.
3-       Odin Programını açın ve bağlamış olduğunuz cihazı tanımasını bekleyin ( mavi bir kutu belirecek )  Bundan sonrasında telefona hiçbir şekilde dokunmayacağız ve şarjınıza dikkat edin çok düşükse önce telefonunuzu şarj edin sonra güncelleme işlemine başlayın.
4-      Şimdi telefonumuz Güncelleme modunda ekranında download yazısı var, pc bağlantımız da sorun yok, Odin telefonumuzu tanıdı buraya kadar sorunumuz yok ise alttakileri uygulamaya geçebiliriz eğer herhangi birinde sorun varsa lütfen her şeyi baştan yapın.
5-      Odin’e geliyoruz ve Files -> Dosyalar -> yolunu izleyerek indirmiş olduğunuz üretici yazılımının içerisinde bulunan tar.md5 formatındaki dosyayı seçiyoruz. Dosya genelde 1 tane fakat birden fazla olması durumunda odin içerisinde bulunan ilgili kutucuklara tek tek yerleştirmeniz gerekmekte.
6-      Yeniden bölme kutucuğu olan Repartition bölümü seçili olmasın.
7-      Evet her şey tamam sorunsuz bir şekilde buraya kadar geldik ve artık sadece start butonuna basarak güncelleme işleminin bitmesini bekleyeceğiz.
8-      Herhangi bir sorun oluşması durumunda konu altından yardım isteyiniz.
193 Okunma 03 Şub 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!