Android AndroidÇok sürpriz olmasa da insan bilemiyor bekliyor işte. Birçok Samsung kullanıcısının da ortak sorusuydu: Güncelleme S3’e ne zaman geliyor? Cevabı Samsung verdi: GELMİYOR. Bu arada Galaxy S3’e gelmeyen güncelleme elbette Galaxy S3 Mini’ye gelecek değil.

Samsung açıklamasında Galaxy S3’ün 1GB RAM’ine dem vurdu ve lafı KitKat’ı iyi çalıştırmaz, verimli de olmaza getirdi. Halbuki 512MB RAM ile çalışan cihazlarda bile iyi çalışabilmesi için tasarlanmadı mı bu KitKat? Herkesin illa 2GB RAM sahibi mi olması gerekiyor? Bu sorular elbette Samsung’a sıkça sorulacaktır. Bu arada eğer cihazınız Galaxy S3 LTE ise 2GB RAM sahibidir ve ona güncelleme gelecek, bunu da belirtelim. Okumak isteyenler için de resmi açıklama burada:
In order to facilitate an effective upgrade on the Google platform, various hardware performances such as the memory (RAM, ROM, etc.), multi-tasking capabilities, and display must meet certain technical expectations. The Galaxy S3 and S3 mini 3G versions come equipped with 1GB RAM, which does not allow them to effectively support the platform upgrade. As a result of the Galaxy S3 and S3 mini 3G versions’ hardware limitation, they cannot effectively support the platform upgrade while continuing to provide the best consumer experience. Samsung has decided not to roll-out the KitKat upgrade to Galaxy S3 and S3 mini 3G versions, and the KitKat upgrade will be available to the Galaxy S3 LTE version as the device’s 2GB RAM is enough to support the platform upgrade. – Samsung Mobile UK
galaxy s3 s3 mini
Sonuç olarak Samsung Galaxy S3 Android 4.3’te ve Mini de 4.2’de kalıyor.
Bu haber sizi üzdü mü? Üzülmeyin, S3 hala iyi cihaz ve root yapmak için iyi bir zaman olabilir.
144 Okunma 11 May 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!