Samsung Galaxy S3’e Android 4.4.2 indirme
Birkaç gün önce Galaxy S3’e Android 4.3’ün geldiğinden bahsetmiştik. Eğer bununda ilerisine sıçramak ve en yenisini kullanmak isterseniz AOSP ROM tabanlı Android 4.4.2’yi Galaxy S3’e indirebilirsiniz.
AndroidPIT Samsung KitKat
 © AndroidPIT

Uyarılar

Yapacağınız işlem ya da root sırasında oluşabilecek sorunlar ve sonuçlarından biz sorumlu değiliz. Bilgilerinizi yedeklemeden bu işlemleri gerçekleştirmeyin ve süreci doğru uygulayın.
Bu sürüm şu anda Samsung Galaxy S3 GT-i9300’de çalışmakta. Cihazınızın uyumlu olup olmadığını Ayarlar üzerinden model numarasına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Başlamadan önce

Yüklemeye başlamadan önce tüm Samsung sürücülerin bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun. Ayarlar üzerinden Geliştirici Seçenekleri’ne gidin ve buradan USB hata ayıklamayı seçin. Eğer Geliştirici Seçenekleri üzerinden ulaşamıyorsanız, Ayarlar üzerinden Cihaz Hakkında’ya girin ve Yapım Numarası üzerine birkaç kez tıklayın.

İndirilecekler

İzlenecek adımlar

  • Cihazı bilgisayarınıza bağlayın ve ROM ile Gapps dosyalarınızı cihazınıza kopyalayın.
  • Telefonunuzu kapatın.
  • Güç tuşu, ses arttırma tuşu, başlangıç tuşuna aynı anda basarak açın. Telefon böyle açıldığından ses tuşları ile cihazı yönetebilirsiniz.
  • Önce ” install zip from sdcard” sonra “choose zip from sdcard” işaretleyin. ROM dosyasını seçin.
  • Daha sonra aynı süreci Gapps ile gerçekleştirin.
  • Telefonu baştan başlatın ve “reboot system now” deyin.
Hepsi bu kadar. Eğer tüm adımları doğru takip ederseniz ve cihazınız da uygunsa, işlemden sonra Android 4.4.2 cihazınıza yüklenmiş olacak. İlgilenenler bu forumdan da yükleme sırasında oluşabilecek problemlerle ilgili destek bulabilirler.
Eğer yüklediyseniz, süreç nasıl gitti ve cihazla Android 4.4.2 uyumu nasıl?
175 Okunma 20 Tem 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!