Şu an iddia edilen özelliklere bakıldığında yapay elmas alaşımlı metal kasa, 2K çözünürlüklü Super AMOLED ekran veSnapdragon 805 dikkat çeken özelliklerin başında geliyor. AnTuTu veritabanında gün yüzüne çıkan Galaxy S5′in (SM-G900F– Galaxy S5 versiyonlarından biri) neredeyse tüm donanım bilgileri ortaya çıktı.
AnTuTu ekibi SM-G900F kod isimli cihazın kesinlikle Galaxy S5 olduğuna inanıyor. Samsung’un gelecek nesil amiral gemisi modelinin bir çeşidi olarak değerlendirilen telefonda dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinin yer aldığı görülüyor. Bu yılın ikinci yarısında birçok üst seviye telefonda gördüğümüz Snapdragon 800′ün en hızlı ve en güçlü sürümü olarak değerlendirilen MSM8974AC işlemcisi görünüşe bakılırsa Galaxy S5′in güç birimini oluşturacak. Söz konusu işlemcinin 2.5GHz frkeans hızına ulaştığının altını çizelim.
Grafik birimi olarak Adreno 330‘u görüyoruz. Bu GPU, MSM8974AC işlemcisinde 550MHz grafik birimi hızına ulaşmaktadır. Telefonda ayrıca 3GB RAM yer almaktadır.Galaxy Note 3 ve Galaxy J modellerinde 3GB RAM zaten karşımıza çıkan bir gelişmeydi, bu sebeple Galaxy S5′te de 3GB RAM yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 32GB dahili depolama dikkat çeken bir diğer detay. Samsung bu depolama birimini artırmak için kullanıcılara microSD kart desteği de sunacaktır.
Kamera tarafında ise 16MP çözünürlüklü bir sensör olduğu kaydediliyor. Samsung’un zaten halihazırda ISOCELL teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü sensörler ürettiği biliniyor. Söz konusu sensör de ilk olarak Galaxy S5′te yer bulacak. Telefon ön kamerası 2MP olacak. İşletim sistemi tarafında ise beklenildiği gibiAndroid 4.4‘ü görüyoruz.
261 Okunma 21 Ara 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!