Samsung’un Şubat ayında yapılan Dünya Mobil Kongresinde tanıttığı (2014′ün ilk yarısının) amiral gemisi Galaxy S5 için çok fazla şey söylendi. Genel anlamda donanım olarak oldukça dolu olan telefonun pil gücü, RAM miktarı ve malzeme kalitesi beğenilmezken napdragon 801AC versiyonlu yonga seti rakiplerinden kağıt üzerinde daha güçlkü olduğunu gösteriyordu.
Son kullanıcı açısından Snapdragon 801AB ve 801AC versiyonlarının farkını anlamak gerçekten imkansızdır -ki yine Dünya Mobil Kongresinde tanıtılan Sony Xperia Z2′de Snapdragon 801 hazır olmadığı için Snapdragon 800′lü telefonları test etmiş ve farkı anlayamamıştık.

Amerika’nın en büyük online satış sitelerinden ve perakendecilerinden biri olan Best Buy Galaxy S5′te 100 dolarlık bir indirim başlattığını duyurdu. Bu indirimi firma direkt Samsung’tan  mı aldı yoksa kendi içinde yaptığı bir indirim mi bunu zaman gösterecek ama Samsung’un Galaxy S5 Prime öncesi Galaxy S5′in fiyatını 500 dolar seviyelerine gerileterek yeni telefonuna yer açmak istediği konuşulurken bu indirimin oldukça strateji olduğunun altını çizelim.

235 Okunma 20 May 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!