Samsung Galaxy S5 Nasıl Root Edilir

Samsung Galaxy S5 geride bıraktığımız hafta itibariyle dünyanın birçok noktasında raflardaki yerini aldı. Telefonun 16GB versiyonu 2.199 lira, 32GB seçeneği ise 2.299 liradan ülkemizde satışa sunuldu. Galaxy S4 ile karşılaştırıldığında daha parlak bir ekran, daha gelişmiş bir kamera, hızlı ve güçlü işlemci ve daha uzun pil ömrü sunan akıllı telefon ayrıca  IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor.
Galaxy S5 eline alan bazı kullanıcılar telefon üzerinde tam yetkili olmak için, gereksiz gördüğü uygulamaları kaldırmak ya da özel ROM yükleyebilmek için Galaxy S5 cihazlarını Root’lamaya başlamıştır. Alt bölümde yer alan yükleme talimatında ise Samsung telefonlar için Root ve CWM Recovery dosyalarını barındıran ve Chainfire tarafından hazırlanan CF-Root dosyasıyla Galaxy S5′e Root yetkisinin nasıl kazandırıldığını aktaracağız.
Yükleme talimatına başlamadan önce bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını hatırlatalım.
1. Adım: Alt bölümde yer alan tüm dosyaları indirin. Bilgisayarınızda Kies yüklü ise USB sürücülerini yüklemenize gerek yok.
2.Adım: İndirdiğiniz CF-Root zip dosyasının içeriğini masaüstüne çıkarın. İçerikte Odin uygulaması da karşınıza çıkabilir. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” olacak.
3.Adım: Odin uygulamasını açın. Galaxy S5 kapatın. Telefonun titremesini bekleyin ya da pili çıkarıp takın. Galaxy S5′te Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarınaaynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
4. Adım: Telefon ve Odin arasında bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” dosyasını ekleyin.
5. Adım: Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir.
Not: İlk Açılış normalden daha uzun sürebilir. Telefonun açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Doğru dosyayı yüklediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır
Root-Galaxy-S5.
224 Okunma 29 Haz 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!