Eğimli ekranını kenara koyduğumuzda düz kardeşiyle tamamen aynı özelliklere sahip olan Samsung Galaxy S6 edge bunun yanında aynı sorunlara da sahip. İşte Samsung Galaxy S6 edge kullanıcılarının bugüne kadar en sık karşılaştıkları sorunlar ve çözümleri

Samsung Galaxy S6 Edge problemi: Mobil veri tuşu kayboldu

Bu Haziran ayında Samsung S6 ve S6 edge kullanıcıları oldukça gizemli bir sorunla karşılaştılar, Hızlı ayarlar menüsünden Mobil Veri tuşu kayboluyordu. Kaybolmayı bırakın geri de dönmüyordu. Bu gerçekten ilgin bir sorundu ve Samsung biraz geç de olsa sorunun çözümünü buldu.

© ANDROIDPITÇözüm

Samsung, Mobil Veri tuşunun kaybolması ile ilgili bir yama yayınladı. QuickPanel Restore ismini taşıyan bu yama/uygulama Galaxy App store üzerinde bulunabilir. Bu uygulama şu anda sadece Galaxy S6 ve S6 edge için mevcut. Yani farklı bir cihazla Galaxy App Store üzerinde bu aramayı yaparsanız çıkmayacaktır.

Uygulamayı indirdiğinizde ve açtığınızda tek bir tuş göreceksiniz “RESTORE” . Sakın bu tuşa basmayın!! … Şaka şaka, zaten basabileceğiniz başka bir tuş yok, basın, yenilensin. Böylece Mobil Veri tuşunun kaybolması sorunu da kaybolacak.

 © ANDROIDPIT
Samsung Galaxy S6 Edge problemi: Arka kapak soyuluyor

Bazı Samsung kullanıcıları Galaxy S6 edge için çıkartılabilen arka kapak istediklerinde eminiz bunu kastetmemişlerdi. Bu sorun henüz çok S6 edge modelinde görülmedi hakkınız yemeyelim fakat Galaxy S6’larda sıkça görülmekte. Özellikle güneşte direk kalması ya da ısınma gibi durumlar bu soyulmada etkin rol oynuyor. Çok çirkin bir durum..

© ANDROIDPITÇözüm

Bu durum başınıza geldiyse ve telefonunuz garanti kapsamındaysa gidin ve bir an önce sinirli yüzünüzü gösterin. Android ailesinin zirvesinde olma iddiası olan bir cihazın bu durumda olması kabul edilemez.

Eğer garantiniz yoksa tahmin edebileceğiniz gibi en iyi çözüm yapıştırmak. Seçtiğiniz yapıştırıcıya dikkat edin, mutlaka güçlü bir yapıştırıcı olmalı. Ve bunu yaparken çok dikkatli olun çünkü böyle durumlarda yapıştırıcının istenmeyen noktalara ulaşma ihtimali oldukça fazla. Hatta güvendiğiniz bir tamirciniz varsa bu işlemi ona yaptırın.

© ANDROIDPIT

Yine de bu arka kapak soyulması problemi tüm Samsung S6 ailesi için geçerli bir problem olup olmadığını söylemek için çok erken. AndroidPIT olarak Samsung ile konuyla ilgili konuştuk ve problemin farkında olduklarını, üzerinden “detaylı” bir çalışma yürüttüklerini belirttiler.

Samsung Galaxy S6 Edge problemi: Galaxy S6 Edge kamerasında sönmeyen LED

Samsung Galaxy S6 ve S6 edge ilk çıktıkları günden beri bu sorun çok konuşuldu. Bazı Galaxy S6 cihazların LED’leri sönmeyi reddediyordu. Gelende T-Mobile kullanıcıları arasında görülen bu LED sorununu Samsung da kabul etti ve üzerine eğildi.

© ANDROIDPITÇözüm

Samsung ne kadar Nisan başında çözeceğiz dese de sorun Haziran’ın ortasında Android 5.1.1 güncellemesinin yayınlanmasına kadar devam etti. O güne kadar LED’ler açık mı kaldı bilinmez fakat eğer sizde aynı sorun varsa muhtemelen cihazınızı güncellememişsiniz demektir. Cihazınızı güncelleyin

249 Okunma 04 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!