Android

Samsung’dan Android M İnfografiği

Samsung, yeni nesil Galaxy modellerine gelecek Android M güncellemesinin, hangi yenilikleri getireceğini bildiren bir infografik hazırladı. İşte Samsung’un Android M infografiği.

17.08.2015 / 14:45Samsung'dan Android M İnfografiği

Samsung, şimdilik hangi cihazlarına Android M güncellemesi vereceğini tam olarak açıklamadı ama en azından ilk etapta Galaxy S6Galaxy S6 Edge, S6 Edge Plus, Galaxy Note 4Note Edge ve Note 5 gibi modellerine hızlı bir şekilde Android M güncellemesinin yollanması bekleniyor.
Daha uzun vadede ise 2014 yılında çıkan diğer orta üst ve üst seviye modellere de Android M güncellemesi gelebilir.

Samsung’dan Android M infografiği!

SamsungAndroid M güncellemesiyle beraber cihazlarına gelecek yeni özellikleri basit ve kolay anlaşılabilir bir infografik ile paylaştı.

Android M ile Samsung cihazlara gelecek yenilikler

1- Uygulama izinleri

Artık Android işletim sisteminde, kurduğunuz uygulamalar, kullanacağı yetkiler için sizden izin isteyecek. Örneğin WhatsApp, mikrofon kullanmak istiyorsa, mikrofon kullanımı için sizden onay almak zorunda.

2- Bellek kullanımını takip edin!

Android M ile beraber, hangi uygulamanın ne kadar çok sistem kaynağı kullandığını takip edebilir, bunu daha hızlı görebilir ve uygulamayı kapatabilirsiniz.

3- Parmak izi okuyuculara daha fazla destek

Google’ın resmen tanımadığı parmak izi okuyucu, nihayet Android’e M sürümüyle resmen giriyor. Yerleşik olarak Android M platformunda yer alacak parmak izi okuma sistemi, parmak izi hızını daha da artıracak ayrıca yerleşik uygulamalardaki desteği de artıracak.

4- Otomatik yedekleme

Uygulama başına 25 MB’lık alan ile beraber, Google Drive’a Android uygulamalarınızın kayıt dosyaları yedeklenecek ve artık telefon değişikliklerinde de uygulamalardaki kayıtlarınız aynı şekilde devam edecek.
Android’in tek bir platform olarak karşımıza çıkması, nihayet M ile daha da hızlanacak.

5- Güç tüketimi

Android Lollipop sürümüyle beraber gelen güç tasarruf modu, Android M ile bir üst seviyeye daha çıkacak.
Samsung’un hazırladığı infografiğin başlıca maddeleri bunlar. İnfografiği aşağıda görebilirsiniz. Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.
270 Okunma 17 Ağu 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!