Samsung’dan Android Wear İşletim Sistemli Yeni Bir Akıllı Saat Tanıtımı Gelebilir

Android tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Google Geliştiriciler (Google I/O) etkinliğine sayılı günler kaldı. Android işletim sistemi, Google servisleri ve bazı cihaz tanıtımlarının yapılacağı konferansta, bir sonraki Android sürümüne ilişkin yeni gelişmelerin de gün yüzüne çıkarılması bekleniyor.

Etkinlik kapsamında Google’ın yeni bir Nexus tablet ye da telefon duyurması beklenmiyor. Bunun yerine Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sistemiyle çalışacak akıllı saatlerin sahne alması bekleniyor.
Android Wear işletim sisteminin tanıtılmasıyla birlikte LG ve Motorola’nın söz konusu işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatleri oluşturacak üreticiler olduğu açıklandı. CNET’te yer alan yeni bir rapor ise akıllı saat kervanına Samsung’un da katılacağını gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Android tabanlı Galaxy Gear ile akıllı saat sektörüne dahil olan Samsung, şubat ayında gerçekleşecek MWC 2014′te Tizen işletim sistemli Gear 2 ve Gear 2 Neo çözümlerini duyurdu. Samsung’un yayınladığı güncellemeyle Galaxy Gear akıllı saati Tizen işletim sistemine çevirdiğini hatırlatalım.
Yayımlanan rapora göre Samsung akıllı saat yelpazesine bir de Android Wear ile çalışan bir model ekleyecek. Etkinliğe katılanlara LG G Watch’ta olduğu gibi ücretsiz dağıtılması planlanan akıllı saatin Exynos ya da Qualcomm işlemcili olması bekleniyor. Zira Samsung her iki işlemcinin yer aldığı iki farklı saat tasarlıyor ve hangisinin bu etkinlikte tanıtılacağı henüz bilinmiyor.
Samsung’un Tizen işletim sistemli akıllı saatlerine karşı Android tabanlı nasıl bir akıllı saat oluşturacağı açıkçası merak konusu.
160 Okunma 25 Haz 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!