SEO Hosting Nedir Ne Değildir?
Normal Hosting paketleri paylaşımlı yani shared hosting(sunucu) da barınmaktadır. Bu da demek oluyor ki aynı ip de yüzlerce site barınabilir demektir. SEO Hostingin önemi burada belli oluyor işte. Siz siteniz için backlink veriyorsunuz ama bir de baktınız ki backlink veren site aynı ip adresinde barınıyor. Bu işte sıkıntıdır. Neden diyecek olursanız farklı bir ip den alınan backlink aynı ip den alınan backlinkten çok daha kaliteli,çok daha etkili bir sonuç gösterecektir.

Bu olayı bir benzetme yaparak açıklamak isterim. Siz rahat trafikte toplu taşımaya biniyorsunuz. Araç dolu ve sizi varacağınız yere geç ulaştırıyor. Bir de arkadaşınızın arabası var yada motoru diyelim. Atlıyorsunuz rahat trafikte toplu taşımadan 10 dk daha önce varıyorsunuz. Bu işteki mantıkta SEOHosting de olan mantık benzer hatta neredeyse aynıdır. Farklı ip de bulunan bir siteye verdiğiniz link sizi daha çabuk üst sıraya yada varacağınız yere ulaştırır.

Bu yüzden SEO Hosting veya farklı ip de bulunmak önemlidir.Peki nasıl sahip olabiliriz bu özel adreslere:

1. Yöntem: Hosting almadan önce firmadan özel ip de hosting veya SEO Hosting paketi var mı sorun. Varsa onu alın.

2. Yöntem: Paketinize ek ip adresi isteyin. Bu durumda şirket sizden 3 veya 6 TL civarı ek bir fiyat isteyecektir. Bu fiyatı verirseniz siteniz farklı bir ip adresine alınacaktır ve baştan beri belirttiğimiz olayı başarmış olacaksınız.

Bazı firmalarda ise bu hosting paketi olarak satılır. Temel mantık aynıdır. Siteniz diğer sitelerden farklı bir ip adresine taşınır ve paketin adı size SEOHosting Paketi denir. Fiyatları ise diğerlerinden az buçuk farklıdır.

Ama diğer SEO ve SEO çalışmalarını yaparsanız SEO Hosting yararını fazlasıyla gösterecektir.
195 Okunma 24 Mar 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!