Android L güncellemesi sonbaharda resmi olarak dağıtıma sunulacak. Kararlı sürümün Android üreticilerine dağıtılması sonrası HTC 90 günlük süre içerisinde One M8 ve One M7 için Android L güncellemesini dağıtacağının sözünü verirken, diğer üreticiler tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Android L’nin önizleme sürümü halihazırda sadece Nexus 5 ve 2013 model Nexus 7′ye yüklenebiliyor. Kısa süre içerisinde geliştiriciler Android L önizleme sürümünü farklı cihazlara da taşımayı başaracaktır. Ancak güncellemeyi resmi olarak almak istiyorsanız bunun için birkaç ay beklemeniz gerekecek.
Yine kısa süre içerisinde Google Play’de Android L başlatıcı ve tema uygulamalarını görmeye başlayacağız. Hatta bu yönde ilk çalışmalar başladı. XDA geliştiriciler sitesinde Android L görünümlü ilk temalar hazırlandı. Android 4.4.2 ve üzeri sürüme sahip Xperia cihazlar için hazırlanan Android L temasını buradan indirerek en azından yeni sanal butonları, renkler ve duvar kağıtlarını telefonunuzda görebilirsiniz.
XDA geliştiriciler sitesinde Android 4.3 Jelly Bean ve sonrası sürümlerle uyumlu bir Android L teması daha karşımıza çıktı. Root yetkisi isteyen temanın APK dosyasınıburadan indirerek kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
183 Okunma 29 Haz 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!