Android telefon ve tabletlerde ekran kilidinin unutulması veya birçok kez yanlış girilmesi sonucunda sizden cihazınızın bağlı olduğu GMail hesabı ve şifresi sorulacaktır. Eğer bu bilgileri de hatırlamıyorsanız; yapmanız gereken Hard Reset veya Screen Lock Bypass Pro##Q##yu yüklemek.
Bu yazımızda; Android telefonunuzun PIN şifresini, ekran kilidi şifresini ve GMail bilgilerini hatırlamayanlar ve unutlanlar için adım adım neler yapmanız gerektiğini ve Hard Reset işlemlerini adım adım detaylı bir şekilde anlatacağız…
Google Android işletim sistemi, bilgilerinizi korumak adına ekran kilidi yani ScreenLock uygulamasını kullanıcıl sunuyor. Tabi bazen küçük çocukların veya kullanıcıların koydukları ekran kilidini unutma durumu yaşanabiliyor. Telefonunuzun ekran kilidini veya PIN şifrenizi açmak/kırmak için 2 yöntem bulunuyor.
android ekran kilidi

1. Yöntem – Screen Lock Bypass

Eğer telefonunuzun ekran şifresini unuttu iseniz ve Android cihazınızın bağlı olduğu Google Play Store veya GMail hesabınızın bilgilerini biliyorsanız; öncelikle Google Play Store##Q##da 4.20$##Q##dan satılan ücretli Screen Lock ByPass Pro uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama; herhangi bir root gerektirmeden PIN şifresini ve ekran kilidini unutanların yardımına koşuyor.
Adımlar şu şekilde:
  • Telefonunuz şarja bağlı ise şarjdan çekin ve USB kablosu varsa çıkartın,
  • Ardından bilgisayarınızdan; Android Market yani Google Play Store##Q##a giriş yapın (telefonunuzun bağlı olduğu hesap ile),
  • Bilgisayarınızdan Google Play Store##Q##a girdikten sonra Screen Lock Bypass Pro uygulamasını satın alın ve cihazınıza, uzaktan yükleme özelliği sayesinde yükleyin,
Screen Lock Bypass Android
  • Uygulamayı yükledikten sonra; telefonunuzu veya tabletinizi şarja takın ve bypass işlemini başlatın,
Android ekran kilidi screenlock
  • Ardından ise karşınıza çıkan ekrandan ##Q##Activate##Q## butonuna bask ekran kilidini kontrol etmeyi aktif yapın.
android ekran kilidi screenlock
  • Karşınıza çıkan ekrandan ##Q##Remove Lock Password##Q## yapk telefonunuzun ekran kilidini başarılı bir şekilde kaldırabilir/açabilirsiniz.
android ekran kilidi kaldırmak
Dediğimiz gibi yukarıdaki işlemler ekran kilit şifresini unutan fakat cihazının bağlı olduğu Market hesabını bilen kişiler için geçerlidir.Screen Lock Bypass uygulamasının Google Play Store##Q##da yer alan ücretsiz sürümünü de deneyebilirsiniz.
Eğer ekran kilit şifrenizi ve cihazınızın bağlı olduğu Market/GMail hesabınızın da mail adresini ve şifresini bilmiyorsanız bu durumda Hard Reset yapmanız gerekiyor.

2. Yöntem – Hard Reset

Android cihazınızın ekran kilidini ve GMail hesabınızın bilgilerini unuttuğunuzda yapmanız gereken işlemdir.
Önemli Not: Hard Reset işlemi sonrası telefonunuzdaki tüm uygulamalar ve veriler silinecektir.
Aşağıdaki gibi sırasıyla ekran kilidini 5 kereden fazla yanlış girdiğinizde sizden Google hesabınızın bilgileri sorulacaktır. Eğer onu da hatıırlamıyorsanız Hard Reset adımlarını anlatmaya başlayalım:
Android hard reset
  • Android telefonunuzu kapatın,
  • Ardından HOME (telefonunuzun anaekranına dönmeye yyan buton) ve POWER (Güç/Kapatma tuşu) tuşlarına aynı anda yaklaşık 30 saniye boyunca basılı tutun (ekranınızın ortasında üçgen içinde beliren ünlem işaretinden sonra gelen G1 logosunu görene kadar bırakmayın),
  • Şimdi ise aşağıdaki adımları sırayla izleyin:
1-) ALT + L : Ünlem işaretinden Menü##Q##ye geçiş yapın
2-) ALT + S : Apply SD Cart Update (SD Kart güncellemesini onaylayın),
3-) ALT + W : Wipe data and Factory Reset (Verileri silin ve Fabrika ayarlarına dönmeye basın),
4-) HOME + BACK : Reboot Your Mobile (Telefonunuzu yeniden başlatın).
  • Hard Reset işleminiz tamamlanmıştır. Hard Reset işleminin ardından sizden tekrar Google hesabınız ile kayıt olmanız istenebilir. Bu yüzden lütfen ilerde unutmayacağınız şekilde tekrar telefonunuz için kayıt olun.
169 Okunma 05 Şub 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!