Bilgisayarınızı birüsten korumanın yolları neler konuyla ilgili bilgilenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayar virüsleri, önceki yıllarda disket ve CD romlar aracılığı ile yayılıyordu fakat artık internet üzerinden yayılıyor.Özellikle İnternetten indirdiğiniz programlar, dosyalar veya kabul ettiğiniz e-postalarla birlikte bilgisayarınıza virüs programı yüklenebilir, yaygın değişle bilgisayarınıza virüs bulaşabileceğini unutmamalısınız.

Artık virüslerin yayılması için, internetten program yada dosya indirmenize veya e-posta kabul etmenize gerek kalmaksızın sadece internete bağlı olmanız yeterli oluyor.İnternete bağlıysanız ve yeterli güvenlik önlemlerini almamış iseniz, bilgisayarınızın içine uzaktan erişimle kolayca virüs programlarının yerleştirilmesinin mümkün olduğunu unutmamalısınız.

Yazma korumalı disketleri paylaşmayın. Çünkü bu tarz disketler virüs bulaştırmanın en basit yoludur.İnternet`ten indirdiğiniz her program veya dosyanın içinde virüs olma ihtimalinin olduğunu her zaman göz ardı etmemeniz gerekmektedir.Bilgisayarınıza bir anti virüs programı yüklemelisiniz. Anti virüs programlarına örnek olarak Norton Anti Virüs, Panda Anti Virüs, Karspersky, Mcafee gibi programları kullanabilirsiniz.

211 Okunma 11 Kas 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!