Xiaomi geçtiğimiz yıl haziran ayında duyurduğu ilk tablet modeli Mi Pad’in devam modelini nihayet görücüye çıkarıyor. Çinli üretici 24 Kasım’da düzenleyeceği etkinlikte Mi Pad 2’nin de duyurusunu gerçekleştirecek. Xiaomi’nin etkinlik kapsamında tanıtılacağı bir diğer ürün ise Mi Note 2 Pro olacak.

Xiaomi, Mi Pad 2’yi duyurmaya hazırlanıyor
Xiaomi Başkanı Lin Bin resmi Weibo hesabından Mi Pad 2’ye ait ilk görüntüyü yayınladı. Tabletin sadece bir bölümünün gösterildiği fotoğraf yine de Mi Pad 2’nin tasarımı hakkında önemli ipuçları veriyor. Mi Pad 2 selefine göre daha köşeli ve daha ince bir kasaya sahip olacak. Metal malzemeyle donatılan tablette kamera beklendiği gibi LED flaştan yoksun olacak. Güç ve ses butonları dikey modde tabletin sağ üst bölümüne konumlandırılmış.

İlginizi çekebilir; Windows 10 Continuum Sistem Gereksinimleri Açıklandı

7.9 inç büyüklüğünde 2.048×1.536p çözünürlüklü IPS LCD ekranın yer verileceği Mi Pad 2’ye 2.24GHz frekans hızına ulaşabilen dört çekirdekli Intel X5-Z8500 işlemci güç verecek. Android 5.1 Lollipop tabanlı Miui kullanıcı arayüzünü eşlik edeceği tablette ayrıca 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı yer alacak.

Not: Manşet resmi Mi Pad tablete ait.

Xiaomi Mi Pad 2 ilk kez ortaya çıktı

274 Okunma 20 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!